|  | 

Wygląd

Przemysłowe kontra domowe

Przemysłowe kontra domowe

Powrót do naturalności i ekologicznego stylu życia jest coraz bardziej pożądany we współczesnym świecie, gdzie dosłownie wszystko naszpikowane jest sztucznością i chemikaliami. Kosmetyka również przeżywa wielką rewolucję powrotu do źródeł. Kobiety niemal oszalały na punkcie kosmetyków bez konserwantów. Modne stały się salony kosmetyczne i fryzjerskie w których używa się wyłącznie ekologicznych produktów z których tworzy się na miejscu odpowiednie kosmetyki do natychmiastowego użycia. W stolicy powstała mini fabryka produkująca w sterylnych warunkach przeróżne kosmetyki dostosowane indywidualnie do potrzeb klientek. Coś co wydawało się być irracjonalnym i szalonym pomysłem jest na dzień dzisiejszy tak popularne, że z małego laboratorium tworzy się niemałe przedsiębiorstwo. Poszukiwania naturalności i odrzucenie tego co przemysłowe widać nawet na stronach internetowych, a konkretnie w internetowych drogeriach. Na polskim rynku jest już kilka takich, które zachęcają swoje klientki do samodzielnej produkcji kremów w zaciszu domowym. Sprzedają receptury wraz ze składnikami i każda klientka może wykonać samodzielnie kosmetyk, który należy oczywiście szybko zużyć. Jednakże składniki wystarczają na kilkadziesiąt mieszanek, więc nie jest to zakup na jednorazowy, jednodniowy kosmetyk.

Ciekawe artykuły o modzie:

przemyslowe-kontra-domowe

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci Piękne paznokcie są wizytówką naszych dłoni. Powinniśmy o dbać o nie szczególnie, aby się nie łamały i zawsze wyglądały zachwycająco. Paznokcie powinniśmy pielęgnować razem z dłońmi, stosując specjalnie do tego celu przeznaczone kremy. Jednak dbałość o paznokcie to nie tylko kremy. Do podkreślenia wyrazu paznokci służą lakiery do paznokci.

  • ABC pudrowania

    ABC pudrowania

    ABC pudrowania Od wieków kobiety stosują ten znakomity specyfik, aby poprawić mankamenty swojej urody. Puder – bo o nim mowa, miał za zadanie wybielić, przyciemnić, zmatowić lub nabłyszczyć skórę twarzy, czy dekoltu. Dziś również pełni taką rolę. Najbardziej popularnymi pudrami są pudry sypkie, które posiadają dodatkowo składniki mineralne, nie zamykające porów. Dostępne na rynku pudry