|  | 

Wygląd

Jak dobrać buty, aby były wygodne i zdrowe dla naszych stóp?

Zbliża się jesień, a co za tym idzie, powoli przymierzamy się do zmiany obuwia z lekkiego i letniego na bardziej zabudowane i cieplejsze. Tym samym stajemy przed nie lada ważnym dla naszego zdrowia problemem – jak dobrać buty, aby były wygodne i nie zaszkodziły nam po dłuższym chodzeniu? Zamieszczamy kilka przydatnych porad jak uniknąć wszelkich otarć, niekomfortowego obuwia i wszelkich problemów z jego noszeniem.

W pogoni za modą często kupujemy buty, które wyglądają atrakcyjnie, ale są niewygodne dla naszych stóp. Pomimo to wolimy cierpieć, niż zamienić obuwie na inne, wygodniejsze. Nawet nie wiemy, jak wielką krzywdę wyrządzamy swojemu zdrowiu, a w szczególności układowi ruchowemu. Otarcia, skrzywienia czy trudne do usunięcia haluksy to tylko nieliczne ze schorzeń, jakie mogą nas spotkać.

Wybierając buty czy to na jesień, czy na każdą inną porę roku musimy przekonać się, że istnieje połączenie wygody i piękna. Oczywiście nie zawsze możemy kupić pierwsze lepsze obuwie, niekiedy czeka nas długa wycieczka po sklepach, aby wybrać najbardziej komfortowy model. Warto zwrócić uwagę na obuwie włoskie, które powszechnie uważane jest za jedne z najwygodniejszych i najbardziej wytrzymałych rodzajów butów. Łączą w sobie elegancję oraz funkcjonalność, a dodatkowo są praktycznie niezniszczalne, a więc możemy być pewni, że posłużą nam przez wiele sezonów.

Najbardziej wrażliwą stopę ma dziecko, u którego dopiero zachodzą wszelkie procesy rozwojowe, mające wpływ na układ ruchowy. Dobór odpowiednich butów jest w tym przypadku bardzo ważny. Dziecięca stopa jest płaska, więc w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby noszone przez nie obuwie pomogło wykształcić wyżłobienia i zapobiegły płaskostopiu. Niekiedy dużą pomocą okazują się wkładki ortopedyczne, odpowiednio wyprofilowane i przystosowane do stóp najmłodszych. Ważne, żeby obuwie dziecięce posiadało szerszy przód, umożliwiający palcom swobodne poruszanie się. Najlepiej, jeśli będą dodatkowo sznurowane – w ten sposób stopa nie tylko będzie się lepiej układała, ale i dziecko szybciej opanuje naukę wiązania sznurowadeł.

Ciekawe artykuły o modzie:

jak-dobrac-buty-aby-byly-wygodne-i-zdrowe-dla-naszych-stop

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci Piękne paznokcie są wizytówką naszych dłoni. Powinniśmy o dbać o nie szczególnie, aby się nie łamały i zawsze wyglądały zachwycająco. Paznokcie powinniśmy pielęgnować razem z dłońmi, stosując specjalnie do tego celu przeznaczone kremy. Jednak dbałość o paznokcie to nie tylko kremy. Do podkreślenia wyrazu paznokci służą lakiery do paznokci.

  • ABC pudrowania

    ABC pudrowania

    ABC pudrowania Od wieków kobiety stosują ten znakomity specyfik, aby poprawić mankamenty swojej urody. Puder – bo o nim mowa, miał za zadanie wybielić, przyciemnić, zmatowić lub nabłyszczyć skórę twarzy, czy dekoltu. Dziś również pełni taką rolę. Najbardziej popularnymi pudrami są pudry sypkie, które posiadają dodatkowo składniki mineralne, nie zamykające porów. Dostępne na rynku pudry