|  | 

Hobby i Rozrywka

Car Tycoon

Car Tycoon

Car Tycoon to strategia ekonomiczna, w której gracz poweźmie rolę szefa firmy zajmującej się projektowaniem, konstruowaniem oraz dystrybucją samochodów. Gra tworzona już od wielu miesięcy, niebawem, a konkretniej w styczniu przyszłego roku powinna pojawić się w sprzedaży. Mamy na co czekać, ponieważ dzieło ludzi z niemieckiej firmy Vectorom zapowiada się całkiem interesująco.

Jak się dowiadujemy, grę rozpoczniemy posiadając malutką, nic nie znaczącą firmę motoryzacyjną. Naszym zadaniem będzie jej rozbudowa i stanie się światowym liderem w produkcji samochodów. Ku temu jednak bardzo długa droga, obejmująca aż 56 lat. Akcja gry umiejscowiona między 1950-2006 rokiem da nam możliwość wyprodukowania wozów dostępnych w tym okresie czasu. Jak obiecują autorzy, rozegramy przeszło 40 dużych scenariuszy, z których każdy posiada odmienne wyzwania o różnym profilu.

Przez cały czas rozgrywki będziemy odpowiedzialni za rozwój firmy, produkcję i sprzedaż samochodów oraz walkę z konkurencją. Nie jest to łatwe, a czasem mozolne budowanie marki może się w mig rozsypać. W Car Tycoonie możemy wyprodukować aż 400 modeli samochodów (m.in. pickupy, limuzyny, kabriolety i auta sportowe) czy też zaprojektować własny z 96 elementów. W grze spotkamy się także z bardzo realistycznym oddaniem świata (ujrzymy 300 różnych budynków), w którym stale cos się dzieje i nie jest drętwo. Wraz z nami rozwijać się będzie przeciwnik, depczący po piętach wszystkimi możliwymi sposobami. Głównym i w zasadzie najskuteczniejszym sposobem na jego zlikwidowanie będzie wprowadzenie atrakcyjniejszej oferty sprzedaży. W ostateczności istnieją zawsze inne rozwiązania. Jednym z nich jest sabotaż, bardzo skuteczny w swym działaniu, jednak dość ryzykowny i mogący zakończyć nasza karierę, jeśli przeciwnik udowodni przed sądem niezgodne z prawem praktyki.

Gdy gra wystarczająco się przeje w trybie single player, mamy alternatywę w postaci gry wieloosobowej. Rozgrywka przez sieć możliwa jest maksymalnie dla czterech osób poprzez LAN czy Internet. Wszystko to na specjalnie do tego przygotowanych trybach gry oraz planszach. Te ostatnie, jak już wcześniej wspomniałem, będą tchnęły życiem. Wielkie, rozbudowane miasta z dziesiątkami sklepów i przedsiębiorstw, z kilometrami dróg i setkami samochodów da poczucie realizmu. Ładna, zdetalizowana grafika z wygodnym interfejsem z pewnością przypadnie każdemu do gustu.

Jak napisałem na wstępie, Car Tycoona możemy spodziewać się już za kilka tygodni. Polski wydawca, Lemon Interactive, szykuje dla nas profesjonalnie spolszczoną wersję po atrakcyjnej cenie. Nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwanie.

Ciekawe artykuły o modzie:

car-tycoon

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o