|  | 

Hobby i Rozrywka

AYA RL

Aya RL (Aya Red Love) powstał wiosną 1984 roku w Warszawie utworzony przez Igora Czerniawskiego, Pawła Kukiza i Jarosława Lacha. Powstał jeden z najoryginalniejszych zespołów lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, który potrafił w niebanalny sposób odnosić się do zastanej trudnej, szarej sytuacji w kraju?pierwszy nagrany utwór pt. JAZZ nie zrobił wielkiego wrażenia, ale już następny pt. SKÓRA stał się od razu wielkim przebojem i prawie hymnem pokolenia młodych ludzi wychowanych na jarocińskich festiwalach?ten jak i późniejsze utwory zostały bardzo dobrze przyjęte podczas koncertu Rock Arena w Poznaniu, a potem na festiwalu w Jarocinie. Pierwszy album grupy pt. AYA RL nazywany ?czerwonym? ukazał się w 1986 roku i zawierał dziesięć bardzo udanych, jednorodnych stylistycznie i o ciekawych tekstach utworów. (kilka piosenek zostało wykorzystane w filmach)zespół mało koncertował i po ucieczce Lacha do USA ( przed służbą wojskową) zaprzestał działalności, dopiero po trzech latach do zespołu dołączył Adam Romanowski i muzycy nagrali drugi album także zatytułowany AYA RL dla odmiany nazywany ?niebieskim? (od okładki płyty), ale nie był już tak gorąco przyjęty jak pierwszy. Po występach w koncercie Rock Opole zespół właściwie przestał istnieć ( Paweł Kukiz reaktywował Piersi). W 1992 roku do kraju wrócił Jarosław Lach i podjęto jeszcze jedną próbę reaktywowania zespołu, ale Kukiz nie miał już do tego serca i nagrana w duecie następna płyta nie przyniosła większego zainteresowania publiczności.
Aya RL nagrała w sumie siedem płyt:
1. AYA RL (1984)
2. AYA RL (1989)
3. NOMADEUS (1994)
4. CALMA (1996)
5. AMERYKA (1996)
6. WY TO JA (1998)
7. CHANGE IN FORM (1998).

Ciekawe artykuły o modzie:

aya-rl

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o