|  | 

Styl, moda, uroda

Vezjun – young designers

Vezjun – young designers
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Vezjun to mały butik przy Rozengracht (a jaże, w Jordaan), w którym można zaopatrzyć się w ubrania i dodatki od najzdolniejszych młodych holenderskich projektantów. Może nie znajdziecie tam kreacji na czerwony dywan, ale na pewno dostaniecie dużo fajnych ciuchów na co dzień.
Poniżej kilka ciekawostek, które możecie kupić w Vezjun:

„It’s a steal!” – czyli broszki w kształcie klipsów antykradzieżowych.

Ming Face – firma produkująca koszulki i torby z nadrukowaną na nich twarzą uśmiechniętego azjatyckiego dziecka lub mordkami zwierząt. Zwyczajnie fajne.

Merel de Haan projektuje śliczne opaski do włosów, które sprawiają, że osoba je nosząca wygląda troszkę jak elf. Urocze.

Los Design to duet Reijgers & Der Kamp, zamieniający zwykłe dodatki/ubrania w coś zaskakującego przy pomocy prostych wzorów. Mrówki chodzące w środku kaptura bluzy, metalowa siatka podkreślająca talię w sukience? Czemu nie?

Ursula Pelt przy każdej kolekcji wymyśla kilka wzorów stylizowanych na narysowane kredką (ptaki, kotwice, twarze, serca…), którymi ozdabia swoje projekty. Zupełnie bezpretesjonalne, a przy tym wyróżniające się.

I tym radosnym akcentem tydzień amsterdamski na banana dobiegł końca. Mam nadzieję, że moje notatki choć trochę zachęciły Was do odwiedzenia tego wspaniałego miasta 🙂

Ciekawe artykuły o modzie:

vezjun-young-designers

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty ‚zwyczajnie’ dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której

  • Eko-moda w Krakowie

    Eko-moda w Krakowie

    Z mailowego newslettera 2: W tym tygodniu w Krakowie odbędzie się Ekofashion Weekend. Początek już w piątek o godzinie 14.00 na Limanowskiego 5, gdzie prowadzone będą otwarte warsztaty z renowacji ubrań. Ekofashion Weekend zakończy się w sobotę o 18.00 pokazem Junk Fashion Show, na którym studenci pierwszego i drugiego roku SAPU zaprezentują kreacje z papieru