|  | 

Styl, moda, uroda

Sweet charity

Sweet charity
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Film „Sweet Charity” to adaptacja broadway’owskiego hitu. Opowiada historię perypetii miłosnych pewnej fordanserki (w tej roli Shirley MacLaine). Jak dla mnie musical jest o połowę za długi, ale i tak miłośnicy mody mogą go obejrzeć (choć po jakichś 70 minutach można przestać).
Najbardziej urzekła mnie scena w ekskluzywnym klubie (foto powyżej). Te fryzury, makijaże, ozdoby! Dziewczęta w pierzastych czepkach, panowie w koszulach z ozdobnymi mankietami. Kwintesencja przełomu lat 60. i 70.
No i taki smaczek – Charity została zaproszona do tego klubu przez znanego włoskiego aktora. Zachwycona fordanserka rozgląda się dokoła i stwierdza: „Jestem tu jedyną osobą, o której nigdy nie słyszałam!”
Poniżej fragment wspomnianej sceny. Niestety rozpikselowany youtube skutecznie utrudnia dojrzenie wszystkich ważnych szczegółów (buty, kolczyki, wykończenia ubrań…).

Ciekawostka – scenariusz musicalu był oparty na „Nocach Cabirii” Felliniego. Oczywiście jest to dość dalekie pokrewieństwo.

Ciekawe artykuły o modzie:

sweet-charity

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty ‚zwyczajnie’ dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której

  • Eko-moda w Krakowie

    Eko-moda w Krakowie

    Z mailowego newslettera 2: W tym tygodniu w Krakowie odbędzie się Ekofashion Weekend. Początek już w piątek o godzinie 14.00 na Limanowskiego 5, gdzie prowadzone będą otwarte warsztaty z renowacji ubrań. Ekofashion Weekend zakończy się w sobotę o 18.00 pokazem Junk Fashion Show, na którym studenci pierwszego i drugiego roku SAPU zaprezentują kreacje z papieru