|  | 

Zdrowie i Medycyna

Studiuj medycynę!

Chęć podjęcia studiów medycznych deklaruje coraz większa liczba młodych ludzi. Choć kierunek lekarski znajduje się na wielu renomowanych polskich uczelniach, jednak wcale nie jest łatwo się tam dostać. Zawód lekarza cieszy się dużym prestiżem społecznym. Głównym zadaniem lekarza jest dbanie o zdrowie pacjentów, leczenie chorych i poprawa jakość ich życia. Ta jakże odpowiedzialna i trudna rola społeczna wymaga bardzo dobrego wykształcenia.

Po podjęciu decyzji o chęci dostania się na te studia trzeba wiele poświęcić – wiąże się z licznymi korepetycjami z przedmiotów maturalnych, a także ogromem czasu spędzonym nad książkami. Przed kandydatami na studia stawia się bardzo wysokie progi kwalifikacyjne dotyczące wyników z matur rozszerzonych, w tym z biologii, chemii, fizyki i matematyki. Nierzadko, aby dostać się na studia, z każdej pisemnej matury należy osiągnąć 90% możliwych punktów.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, w systemie studiów magisterskich jednolitych. W trakcie ich trwania realizowane są takie przedmioty jak: anatomia i fizjologia człowieka, biochemia, biofizyka, biologia medyczna z embriologią, farmakologia i toksykologia. Absolwent kierunku lekarskiego, po odbyciu obowiązkowego stażu ma możliwość uzyskanie specjalizacji w wybranej dziedzinie np.: medycyna pracy, anestezjologia i intensywna terapia, otorynolaryngologia, chirurgia dziecięca, patomorfologia, chirurgia ogólna. Zdobycie specjalizacji trwa minimum trzy lata.

Studia medyczne wymagają wiele wysiłku i pracy. Dzięki temu pozwalają na zdobycie praktycznego zawodu, cieszącego się wielką renomą i szacunkiem, dlatego też są świetna inwestycja w siebie i w swoją przyszłość.

Ciekawe artykuły o modzie:

studiuj-medycyne

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego