|  | 

Styl, moda, uroda

Simply the best ;)

simply the best 😉

Dziś news nie z Amsterdamu, ale blisko. Gregor Gonsior zwyciężył Baltic Fashion Awards w kategorii Couture. Co ciekawe, na początku był nominowany w kategorii Avantgarde, ale później komisja uznała, że jego kolekcja „Buffo Buffalo Bombast” charakteryzuje się rozmachem prawdziwie haute couture.
Cieszę się, bo Grzegorz to prawdziwy (oderwany ciut od świata rzeczywistego) artysta. Jego wielkim marzeniem jest zaprojektowanie kostiumów do teatru lub opery. Jeśli to czyta Mariusz Treliński – może następnym razem zaproponujesz pracodawcom kostiumy Gonsiora? 😉
Tutaj foto wspomnianej kolekcji:

moss artystka?

To „dzieło” to autoportret stworzony przez Kate Moss przy użyciu szminki i krwi jej byłego chłopaka, Pete’a Doherty’ego. Na górze widać podpis: „Kto potrzebuje krwi, gdy jest szminka?”
Obraz sprzedano za 33 600 funtów. Aż nie chce mi się wierzyć. A przecież widmo kryzysu krąży nad Europą…
Chociaż oczywiście autoportret Moss można traktować jako wyraz przerażenia współczesnym światem show biznesu. Szminka oznaczałaby wtedy image gwiazd, ich oficjalny wizerunek; krew – ich ból, depresje, problemy wynikające ze sławy, braku prywatności. Poza tym zarówno szminka, jak i krew, należą do naszej osobistej sfery – jednak szminka to rzecz stworzona (narzucona?) przez kulturę, zewnętrzna, podczas gdy krew kojarzy się z wnętrzem, emocjami, naszą naturą, jestestwem. Wtedy tytuł tej pracy można tłumaczyć jako podsumowanie współczesnych mediów, w których wnętrze mało kogo interesuje.
Ciekawe czy Moss miała podobne refleksje podczas tworzenia tej pracy czy po prostu znudziło jej się bycie zawsze muzą, nigdy artystką?

Update: obraz pochodził z prywatnej kolekcji Doherty’ego i to on napisał tekst na górze własną krwią. Ale ten fakt nie musi zmieniać zbytnio powyższej interpretacji, choć oczywiście pozwala na nowe.

Ciekawe artykuły o modzie:

simply-the-best

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której