|  | 

Styl, moda, uroda

Sens wręczania zaproszeń ślubnych

Jak ważne w dzisiejszych czasach są zaproszenia weselne

Zaproszenia ślubne są wyjątkowo ważnym elementem w przygotowaniach ślubnych choć często wydaje się nam, że jest to mało znaczący drobiazg. To one jednak, w dużym stopniu świadczą o tym, w jaki sposób narzeczeni traktują tę uroczystość, jak i gości, których na nią zapraszają. Warto więc dokładnie zrozumieć ich sens oraz wiedzieć jakie korzyści płynął z nich dla wszystkich którzy na ślub się wybierają jak i dla samych Państwa Młodych.
Zaproszenie może być wskazówką

Na podstawie zaproszenia goście mogą wyrobić sobie opinię o tym, jak będzie wyglądała cała ceremonia, czy będzie bogata i pełna przepychu, czy raczej skromna i zorganizowana z umiarem. Może to być także wskazówka dla zaproszonych jak mają się ubrać, czy będzie to garden party, które są coraz częstszymi formami przyjęć weselnych, czy wręcz przeciwnie, będzie to przyjęcie w wytwornym lokalu. Zaproszenie jest także dla nich wskazówką, w jaki sposób sami narzeczeni podchodzą do tego najważniejszego dla nich dnia. Warto więc dołożyć trochę starań, by wyglądały one zachęcająco. Obecnie w sklepach mamy bardzo duży wybór różnorodnych zaproszeń i jest w czym wybierać! Warto więc poświęcić chociaż jeden dzień na oglądanie i wybór tego odpowiedniego dla nas wzoru.
Jak wręczać zaproszenia na ślub?

Zaproszenia ślubne powinno się wręczać osobiście. Warto by dwoje przyszłych małżonków pofatygowało się do swoich gości. Po pierwsze, świadczy to o szacunku dla nich, a także do samej uroczystości, która jest przecież niezwykle podniosła. Po drugie, jest to świetna okazja by Narzeczeni mogli zapoznać się ze swoimi rodzinami. Bardzo niezręczne są sytuacje na ślubach, kiedy to Pan Młody lub Panna Młoda, nie znają bliskiej rodziny swojego małżonka. Mogą wyniknąć z tego niezwykle stresujące sytuacje, a przecież tego chcemy uniknąć w tym ważnym dla nas dniu.

Przygotowując jednak zaproszenia na ślub warto mieć cały czas na uwadze to, że nie wszyscy pojawiają się na uroczystości zaślubin. Średnio około 20% zaproszonych nie przybywa, często nie informując wcześniej o tym narzeczonych. Oczywiście nie jest to zgodne z zasadami dobrego wychowania, ale przygotowując tak duże przedsięwzięcie trzeba być na to przygotowanym. Jest to następny powód dla którego tak ważne jest byśmy zaproszenia wręczali osobiście. Będziemy mogli wtedy zaobserwować, kto ma ochotę przyjść, kto będzie na pewno, a kto się waha.
Zaproszenia weselne jako „przypominajka”

Zaproszenia ślubne są również wyśmienitą pamiątką. Wielu z nas przechowuje zaproszenia od swojej rodziny i przyjaciół. Nie jest to powodowane tylko samym sentymentem. Dzięki przechowywaniu zaproszeń nie zapominamy o rocznicach ślubów w kręgu naszych najbliższych. Działanie takie jest więc uzasadnione i bardzo pomocne, a czasami pozwala nam na zorganizowanie przyjęcia – niespodzianki, w kolejną rocznicę ślubu parze, która się tego zupełnie nie spodziewa.

Zaproszenia to nie tylko kawałek nic nie znaczącego papieru, ale to coś więcej. Jest to piękny zwyczaj i niezwykle ważny gest narzeczonych w stosunku do rodziny i wszystkich znajomych. Sprawmy, by ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich, również przy małym udziale zaproszeń.

Ciekawe artykuły o modzie:

sens-wreczania-zaproszen-slubnych

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której