|  | 

Wygląd

Robocze ubrania najmodniejsze

Robocze ubrania najmodniejsze
Sportowe ubrania mają na razie znacznie więcej entuzjastów niż sportowy tryb życia. W dresach i adidasach częściej siedzimy w ka­wiarniach niż biegamy po ścieżkach zdrowia. Moda na aerobic bar­dziej spopularyzowała getry i opaski na włosy niż wpłynęła na upo­wszechnienie gimnastyki. Ale jednocześnie, nawet w stylu miejskim, większym wzięciem u młodych dziewczyn cieszą się sportowe panto­fle niż niewygodne szpilki, a wraz z przebieraniem się za championa rodzi się snobizm na osiąganie jego sylwetki. Może nie u wszystkich, bo widujemy supersportowe ubrania, udekorowane klubowymi emb­lematami, na sylwetkach niezbyt sportowych. Ale jedno jest pewne – łatwiej jest zacząć biegać i gimnastykować się, mając w walizce od­powiednie, jakby czekające na tę okazję ubranie i buty. Podobnie silny, porównywalny ze sportem, wpływ na to co nosimy podczas urlopów ma praca w plenerze, zajęcia ludzi „oswajających” ziemię, wodę i powietrze. Robocze ubrania żegla­rzy, marynarzy, żołnierzy, myśliwych, drwali, traperów, leśni­ków, lotników są nieustannie przerabiane na stroje sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi lub udawaniu, że wypoczywamy aktywnie. Przecież w sztormiaku można żeglować po Bałtyku, ale też przeczekać deszcz na sopockim molo czy ciechocińskim dep­taku. W ubraniu drwala – jeździć samochodem terenowym po bezdrożach Skandynawii, ale również spacerować po parku w Krynicy. Większość ubrań wzorowanych na roboczych została już przez modę oderwana od źródeł i zaczęła żyć własnym, żurnalowym życiem. Najbardziej widowiskowy przykład takiej kariery to dżinsy.

Ciekawe artykuły o modzie:

robocze-ubrania-najmodniejsze

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci Piękne paznokcie są wizytówką naszych dłoni. Powinniśmy o dbać o nie szczególnie, aby się nie łamały i zawsze wyglądały zachwycająco. Paznokcie powinniśmy pielęgnować razem z dłońmi, stosując specjalnie do tego celu przeznaczone kremy. Jednak dbałość o paznokcie to nie tylko kremy. Do podkreślenia wyrazu paznokci służą lakiery do paznokci.

  • ABC pudrowania

    ABC pudrowania

    ABC pudrowania Od wieków kobiety stosują ten znakomity specyfik, aby poprawić mankamenty swojej urody. Puder – bo o nim mowa, miał za zadanie wybielić, przyciemnić, zmatowić lub nabłyszczyć skórę twarzy, czy dekoltu. Dziś również pełni taką rolę. Najbardziej popularnymi pudrami są pudry sypkie, które posiadają dodatkowo składniki mineralne, nie zamykające porów. Dostępne na rynku pudry