|  | 

Uroda

Pielęgnacja skóry u najmłodszych

Pielęgnacja skóry u najmłodszych

Skóra u dzieci poniżej trzeciego roku życia różni się swoją budową anatomiczną i fizjologiczną od skóry osób dorosłych, dlatego również jej pielęgnacja powinna być odmienna i traktowana jako specyficzny typ skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Cechują ją również zmniejszona odporność na działanie czynników zewnętrznych. Również zabrudzenia jakim ona ulega są inne niż u osób dorosłych, co spowodowane jest wydzielaniem mniejszej ilości sebum i potu. Wrażliwe są zwłaszcza okolice podpieluchowe. Ponad to skóra malucha nie posiada jeszcze dobrze wykształconej bariery ochronnej, a tym samym jest bardziej podatna na drobnoustroje, bakterie i inne czynniki patogenne. Dlatego też pielęgnacja skóry małego dziecka powinna być ukierunkowana na wzmocnienie bariery naskórkowej ograniczającej nadmierną utratę wody i rozwój mikroorganizmów, a łagodzącą podrażnienia i zmniejszającą tarcie skóry o pieluszkę i ubranka. Do niezbędnych kosmetyków pielęgnacyjnych dla malucha zaliczyć można mydła, żele, chusteczki oczyszczające, pudry, zasypki, kremy nawilżające o zmniejszonej ilości środków zapachowych, pozbawione barwników i innych substancji chemicznych drażliwych, oliwki oczyszczająco-pielęgnacyjne (których jednak nie należy stosować po każdej kąpieli, aby umożliwić skórze wytworzenie naturalnego lipidowego płaszcza ochronnego). Pamiętać należy również o odpowiedniej ochronnie skóry dziecka przed działaniem szkodliwego promieniowania UV, używajmy więc preparatów promieniochronnych o wysokim filtrze.

Ciekawe artykuły o modzie:

pielegnacja-skory-u-najmlodszych

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Kompleksy kobiet

    Kompleksy kobiet

    Posiadając już wiedzę, że wszystkim gustom i smakom nie da rady dogodzić, My, kobiety konsumpcyjnej kultury zachodniej nadal pozostajemy nienasycone tą wiedzą. I im bardziej jesteśmy głodne, tym bardziej chcemy być szczupłe i doskonałe, tak jak koleżanka z filmiku powyżej. Widzicie same, zwyczajna dziewczyna, zapewne niewiele się różniąca od naszych odbić w lustrze o poranku.

  • Cienie do powiek

    Cienie do powiek

    Cienie do powiek Dobrze wykonany makijaż jest podstawą dobrego samopoczucia, w każdej sytuacji. Robiąc makijaż nie należy zapominać o oczach, które pięknie wyeksponowane są podstawa pięknego wyglądu i świeżości. Dlatego też, tak istotną sprawą przy robieniu makijażu odgrywają cienie do powiek. Na rynku dostępne są różne rodzaje cieni do powiek. Różnią się one sypkością, czy