|  | 

Styl, moda, uroda

Patriotyczne ubrania

Patriotyczne ubrania – moda wartościowa?

Żołnierze Wyklęci z rotmistrzem Pileckim na czele, generał Nil Fieldorf, Powstanie Warszawskie, Narodowe Siły Zbrojne – uważni obserwatorzy rzeczywistości na pewno zauważyli, że w ciągu ostatnich kilku lat to właśnie te i szereg podobnych motywów dominuje na ubraniach polskich gimnazjalistów czy licealistów.

Skąd wziął się ten niezwykły trend i co on oznacza? Trudno zdiagnozować jego źródło, ale specjaliści wskazują na Internet. Cykl nauczania historii nie obejmuje bowiem, a przynajmniej dotychczas nie obejmował np. Żołnierzy Wyklętych. Młodzi ludzie czytali więc o nich na własną rękę, a że są to dzieje inspirujące, w końcu postanowili wyrazić swój zachwyt, dumę czy uznanie właśnie przez ubrania. Innymi słowy: najzwyklejsza potrzeba autorytetów przełożyła się na modę, której świadkami jesteśmy do dziś, a która – w przeciwieństwie do innych trendów tego typu – niesie szereg korzyści, takich jak przede wszystkim zainteresowanie historią naszego kraju.

Patriotyczne ubrania to również pewien manifest. Żyjemy w czasach, w których duma z własnego kraju nie jest mile widziana, a może nawet, gdy spojrzymy na zachodnie elity, jest potępiana. W młodych rodzi się więc bunt wobec takiego stanu rzeczy, który również można wyrazić przez tę odzież. Co więcej: jej producenci korzystają zazwyczaj z polskich materiałów, wspierając w ten sposób nasz rodzimy biznes, i to również nadaje temu trendowi charakteru nieprzeciętnego. Aż chce się więc powiedzieć: oby każda moda w Polsce była tak wartościowa!

Ciekawe artykuły o modzie:

patriotyczne-ubrania

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której