|  | 

Zdrowie i Medycyna

O czym marzą kobiety?

Wokół kwestii kobiecych pragnień narosło tak wiele stereotypów, że chyba już nawet same zainteresowane niekiedy mylą to, czego chcieć powinny, z tym, o czym marzą w rzeczywistości. Wiele kobiet żyje pod presją oczekiwań swojego otoczenia, trendów, które wyznaczają reklamy czy kobiece magazyny. Zapytane o swoje marzenia, nie potrafią ich sprecyzować, albo czują się zakłopotane rozdźwiękiem pomiędzy tym, jakie są naprawdę, a wizerunkiem, który starają się utrzymać.
Kobieta w oczach mass mediów

Śledząc środki masowego przekazu, należy dojść do wniosku, że ideałem współczesnej kobiety jest szczupła, zadbana, odnosząca sukcesy zawodowe bizneswoman, która po pracy staje się perfekcyjną panią domu, plotkującą przy kawie z przyjaciółkami, wieczorem zaś spożywa romantyczną kolację z atrakcyjnym mężczyzną i ma nieodpartą ochotę na seks. O czym więc może, czy raczej – powinna, marzyć kobieta, kiedy już zdobędzie dobrą pracę i środki na zaspokajanie swoich kaprysów? Naturalnie o nieskazitelnym wyglądzie i o wszystkim, co może ją do tego przybliżać, czyli cudownych kosmetykach, pobytach w SPA, markowych ubraniach i torebkach. Ów zestaw powinien uzupełniać mały samochód miejski, inteligentny sprzęt AGD, willa z ogrodem i obdarzony licznymi walorami mężczyzna, pasujący do obrazka.
Ukryte pragnienia

Wydaje się, że współczesny stereotyp kobiecych pragnień rozwinął się z feministycznego protestu wobec utartego niegdyś poglądu, że największym marzeniem każdej przedstawicielki płci pięknej jest założenie rodziny. Wprawdzie kobietom, w pogoni za wymienionymi wyżej znamionami sukcesu, coraz częściej brakuje na to siły i czasu, niemniej w rzeczywistości większość upatruje spełnienia w szczęśliwym małżeństwie i macierzyństwie. Do jakich jeszcze marzeń przyznają się panie, jeśli poprosi się je o szczerą odpowiedź? Co trzecia chciałaby powiedzieć innym, co naprawdę myśli, rzucić szefowi na biurko wypowiedzenie, spakować walizki i wyjechać w długą podróż, albo wręcz na zawsze zmienić miejsce zamieszkania.

Wygląda na to, że kobiety duszą się w ramach współczesnych wyobrażeń o tym, jakie być powinny i do czego należy dążyć. A ponieważ wiele z nich na liście swoich skrytych marzeń umieszcza także więcej odwagi i pewności siebie, można mieć nadzieję, że pewnego dnia zwyciężą z presją otoczenia i zaczną żyć w zgodzie ze swoimi pragnieniami.

Ciekawe artykuły o modzie:

o-czym-marza-kobiety

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego