|  | 

Zdrowie i Medycyna

Medycyna estetyczna – sposób na zatrzymanie młodości?

Wiele kobiet jest coraz bardziej niezadowolonych ze swojego wyglądu. Każdego dnia znajdują na swojej skórze kolejne niedoskonałości, a to nowa zmarszczka, a to nieestetyczna kurza łapka. Niektóre z kobiet godzą się z powstałymi zmianami i akceptują je, inne zaś łapią za telefon i jak najszybciej umawiają się na wizytę w odpowiednim salonie. Trudno jest oprzeć się wrażeniu, że medycyna estetyczna stała się w ostatnich latach po prostu modna.

Jedno jest pewne: tym osobom, które wierzą, że dzięki miejscowej interwencji będą wyglądały lepiej, zabiegi takie są potrzebne do osiągnięcia zdrowia psychicznego. Dzięki temu kobiety czują się piękniejsze, dążą do doskonałości, zyskują ( choć jedynie złudne ) poczucie kontroli czasu. Czas ten przeznaczają na leczenie kolejnych defektów, bo jak się okazuje z dnia na dzień ich przybywa. Zabiegi medycyny estetycznej uzależniają. To uzależnienie zupełnie takie samo jak palenie czy alkoholizm. Gdy straci się umiar – efekt bywa opłakany. Zamiast lepszego wyglądu zyskujemy wygląd wręcz komiczny, nienaturalny, groteskowy.

Nie każdego jednak stać na takie zabiegi. Nie każdy też pozwoli wstrzyknąć sobie botoks lub inną substancję byleby tylko poprawić jaki niewielki defekt. Może to i dobrze. Postawa taka napawa optymizmem -wciąż są ludzie, którzy z przekonania stawiają na naturalność i pozwalają działać naturze. Wszak starzenie się to część ludzkiej doli.

Ciekawe artykuły o modzie:

medycyna-estetyczna-sposob-na-zatrzymanie-mlodosci

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego