|  | 

Zdrowie i Medycyna

Kilka kroków w stronę pięknej cery

Jeśli kiedykolwiek zazdrościłaś gwiazdom filmowym i modelkom pięknej, nieskazitelnej skóry, to mamy dla Ciebie nowinę. Ty również możesz zachwycać promieniującym wyglądem! Wystarczy tylko, że o swoją skórę zadbasz sama, stosując poniższe zasady.

Krok numer jeden: codzienna pielęgnacja

Po ciężkim dniu nieraz masz tylko i wyłącznie położyć się na łóżku i nic więcej nie robić, prawda? I dlatego nieraz zaniedbujesz demakijaż. A nie powinnaś tego robić. Staranny demakijaż zabierze Ci tylko trzy minuty, a pozwoli Ci oczyścić cerę z nagromadzonego kurzu i porannego makijażu, zapobiegnie zatykaniu się porów i poprawi krążenie. Dzięki temu cera wyda się piękniejsza – bardziej promieniująca i zdrowsza.

Krok numer dwa: nawilżenie skóry.

Pierwszym objawem, że skóra wymaga nawilżenia, są pojawiające się zaczerwienienia i złuszczenia. Aby przywrócić wewnętrzną równowagę, powinnaś stosować kosmetyki, które zatrzymują wodę: mydła, które odbudowują warstwę ochronną skóry i balsamy nawilżające.

Krok numer trzy: zmiana diety.

Przy suchej skórze niewskazane są napoje, które wysuszają organizm: kawa i alkohol. Zamiast nich spożywaj lepiej wodę mineralną. Dwa litry dziennie (około ośmiu szklanek) pozwoli Ci odpowiednio nawilżać skórę od wewnątrz.

Powinnaś zadbać również, aby w Twojej codziennej diecie znalazło się miejsce dla:

pieczarek, ryb, wołowiny – będących źródłem selenu, który odkrywa główną rolę w profilaktyce raka skóry;

pieczywa pełnoziarnistego – dobrego na wszystko, również na piękny wygląd skóry;

marchwi – która dzięki witaminie A chroni przed nadmiernym wysuszaniem się skóry;

wszelkiego rodzaju cytrusów oraz szpinaku.

Krok numer cztery: zmiana stylu życia.

Lekkie ćwiczenia i dobry, zdrowy sen to lek na całe zło – nie tylko na szarą, zmęczoną cerę, ale także kiepskie samopoczucie. Spróbuj kłaść się spać o godzinę wcześniej, a po pracy zażyć nieco wysiłku fizycznego. Od razu zobaczysz, że dzięki szybszemu krążeniu cera staje się bardziej ukrwiona, sama się oczyszcza i wygląda po prostu zdrowiej.

Krok numer pięć: chwila dla siebie.

Jeśli będziesz stosować się do powyższych zasad, na pewno i cera Ci się poprawi, i będziesz czuła się zdrowiej i lepiej. Ale własne wysiłki dobrze jest wspomóc usługami kosmetyczek. Wizyta w salonie kosmetycznym pozwoli Ci zrelaksować się, zaś masaże i mezoterapia bezigłowa nada Twojej skórze jędrności.

Zmiana trybu życia, diety, codzienna pielęgnacja nie wymagają z naszej strony większych wyrzeczeń, a sprawią, że wygląd cery i samopoczucie znacząco się poprawią. Nasze wysiłki powinny jeszcze wesprzeć usługi profesjonalnych kosmetyczek. Salon kosmetyczny oferuje szereg zabiegów, które pozwalają się zrelaksować i poprawiają wygląd skóry. Wszelkiego rodzaju masaże pozwalają mięśniom i skórze nabrać jędrności, a mezoterapia bezigłowa odmładza skórę i spłyca zmarszczki.

Ciekawe artykuły o modzie:

kilka-krokow-w-strone-pieknej-cery

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego