|  | 

Hobby i Rozrywka

Jak wybrać drapak dla kota?

Dużo osób mających w mieszkaniu kota boryka się z problemem zdewastowanych krzeseł. Jednym ze sposobów poradzenia sobie sobie z tym uporczywym problemem jest kupno kociego drapaka, który oprócz funkcji ostrzenia kocich pazurów daje możliwość kotom znakomitą zabawę i idealne miejsce do obserwowania otoczenia.

Gdy podejmiemy decyzje zakupu drapaka trzeba podjąć istotną decyzję jaką jest wybór najbardziej odpowiedniego drapaka. Kupując drapak dla kota trzeba zwrócić należytą uwagę na kilka ważnych rzeczy:

1) Stabilność – kryterium bardzo istotne, ponieważ duża stabilność drapaka gwarantuje duże bezpieczeństwo dla kota, podczas użytkowania. Żaden posiadacz kotów, przecież nie chce, aby drapak się wywrócił, gdy wskoczy na niego kot. Za stabilność drapaka odpowiadają dwa elementy podstawa oraz dolne słupki. Zastosowanie podstawy drapaka o wymiarach 50×50 centymetrów gwarantuje wystarczającą stabilność, na dodatek dobrze jest zwrócić uwagę, aby słupki umieszczone na dole były większej średnicy, niż słupki górne. Oprócz tego zakupując wysoki drapak, należałoby zwrócić uwagę na to, aby posiadał możliwość zamocowania drapaka do sufitu np. za pomocą śrub – taką sposobność posiada m.in drapak Zeus.

2) Wielkość drapaka – te kryterium nie jest prawie wcale ważne, gdy jesteśmy właścicielem tylko 1 kota. Jednak, gdy w domu jest większa ferajna kotów, to wielkość drapaka ma bardzo istotne znaczenie, by każdy kot miał dla siebie odpowiednie miejsce na drapaku.

3) Waga kota – w przypadku posiadacza kota rasy większej np. norweskiego leśnego, ważne jest wybranie drapaka o bardziej masywniejszej budowie. Doskonałym drapakiem dla większych kotów jest drapak Banana Leaf.

4) Użyte materiały – w drapakach dla kotów często są stosowane słupki wykonane z grubego kartonu, które owinięte są sizalowym sznurkiem. Daje to dużą odporność słupków na kocie pazury i nadaje im estetycznego wyglądu. Materiał jakim obito pozostałe części drapaka spełnia głównie rolę estetyczną. Elementy mogą być wykonane ze szlifowanego drzewa, obszyte przyjemnym w dotyku materiałem. Dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą drapaków dla kotów i zakupić ten, który oprócz funkcjonalności idealnie wpasuje się w wystrój pomieszczenia, w którym będzie stał.

Ciekawe artykuły o modzie:

jak-wybrac-drapak-dla-kota

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o