|  | 

Styl, moda, uroda

Jak wybrać biżuterię ślubną, kwiaty i fotografa ślubnego?

Fotografia ślubna

Nie da się ukryć, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jeden z takich dni, który chcemy pamiętać przez całe życie. W dniu ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Przygotowania często rozpoczynamy od wyboru daty uroczystości, rezerwacji sali weselnej i kościoła, a później poszukujemy wymarzonej sukni ślubnej. Dodatki takie jak biżuteria, kwiaty czy fotograf ślubny często zostawiamy na sam koniec, sądząc, że są to marginalne elementy, które załatwimy na samym końcu. Zadbajmy o to aby w trakcie przygotowywania reportażu fotograficznego ślubnego biżuteria i inne dodatki, które mamy na sobie i którymi ozdobiliśmy naszą uroczystość zostały wyeksponowane. Elementy na pozór nie istotne, pomogą odnowić nam wspomnienia z tego jednego z najważniejszych dni w życiu.
Biżuteria

Jak dokonać dobrego wyboru biżuterii: kolczyków, kolii, ich kształtu i koloru? Zaczniemy od kolczyków, a dokładniej od ich kształtu. Przy wyborze kolczyków musimy zwrócić uwagę na typ twarzy Panny Młodej:
– panie z twarzą okrągła –dobrze sprawdzą się kolczyki wiszące, z elementami geometrycznymi, takimi jak trójkąty lub kwadraty;
– twarz owalna – dobrze będą wyglądać kolczyki krótkie, z kulistymi, kwadratowymi lub trójkątnymi elementami;
– twarz trójkątna- kolczyki, które są węższe u góry i szersze na dole;
– twarz kwadratowa – najlepiej wyglądać będą kolczyki z okrągłymi elementami – koła, okręgi, kulki;
Kolejnym elementem jest kształt kolii. Tutaj sugerujmy się kształtem dekoltu sukni ślubnej. Najmniej problematycznym okazuje się dekolt prosty, do którego pasuje większość naszyjników. Zarówno okrągłe jak i w kształcie litery V i Y. Dekolt w kształcie serca lub z szelką na szyi najlepiej będzie wyglądał na zdjęciach z naszej uroczystości z naszyjnikiem w kształcie litery V lub Y. Panie w sukni ślubnej z dekoltem w kształcie litery V dobrze będą wyglądać w delikatnym krótkim naszyjniku z wisiorkiem. Wybierając dekolt zabudowany lub dekolt łódka, który pięknie podkreśla ramiona można zrezygnować z biżuterii, gdyż może ona zepsuć efekt.
Jeżeli mamy sprecyzowany kształt biżuterii możemy zastanowić się nad jej kolorem. W doborze koloru biżuterii pomoże nam kolor sukni ślubnej. Suknia biała (śmietankowa, perłowa) – będą do niej pasować ozdoby o podobnym kolorze – białym, perłowym, kości słoniowej, jasne ecru a także zdecydowanego akcentu kolorystycznego. Do sukni w kolorze ecru – biżuteria w kolorze złotym, jasnym ecru, ecru. Gdy wybierzemy suknie w kolorze beżowym, jasnobeżowym lub toffi najlepiej jest wybrać kolor żółtobrązowy biżuterii
Delikatna i subtelna biżuteria czy masywna? Tutaj musimy wziąć pod uwagę typ urody Panny młodej. Niskim Paniom polecana jest delikatna i subtelna biżuteria, natomiast wysokim i postawnym proponuje się bardziej masywną biżuterię.
Historie zamiast fotografiiKwiaty

Wybierając kwiaty na ślub, powinniśmy sugerować się przede wszystkim typem urody Panny Młodej, kolorem włosów oraz przede wszystkim stylem sukni ślubnej. Ważnym elementem w doborze kolorów kwiatów są pozostałem dekoracje, które przygotowaliśmy na ten wyjątkowy dzień. Pamiętajmy aby kwiaty były elementem dodatkowym wystroju, aby nie zdominowały i nie przysłoniły blasku Panny Młodej a stanowiły jedynie przepiękny dodatek. Panie Młode o blond włosach będą dobrze wyglądać z jasnymi kwiatami urozmaiconymi mocnym kolorystycznym akcentem.
Fotografia

Pamiętajmy, aby dobór fotografa na ślubie nie był przypadkowy. Poprośmy go o przedłożenie kilku serii zdjęć z poprzednich ślubów. Wypytajmy o doświadczenie jakie posiada. Praca fotografa nie należy do łatwych, dlatego przede wszystkim powinniśmy się sugerować przy wyborze fotografa ślubnego, jego umiejętnościami w najważniejszych momentach ceremonii ślubnej. Ważną rolę odgrywa też sprzęt jakim się fotograf posługuje. Im wyższe czułości ISO posiada aparat fotograficznym tym lepszej jakości zdjęcia powstaną w ciemnych miejscach takich jak kościół. Powinniśmy zwrócić również uwagę na jakość wykonywanych zdjęć plenerowych.
Pamiętajmy, że nie jesteśmy wstanie powtórzyć tych najważniejszych chwil naszego życia. Warto dlatego jest zainwestować w dobrego fotografa, o którego pracę nie będziemy musieli się martwić.

Ciekawe artykuły o modzie:

jak-wybrac-bizuterie-slubna-kwiaty-i-fotografa-slubnego

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której