|  | 

Styl, moda, uroda

Jak o czymś zapomnieć

Jak o czymś zapomnieć

KAŻDY Z NAS MA WIELE NIEDOKOŃCZONYCH ZDAŃ, KTÓRE NOSI W SOBIE AŻ DO MOMENTU KIEDY NIE POZNA DRUGIEJ CZĘŚCI, A GDY TAK SIĘ STANIE OKAŻE SIĘ TO WSPANIAŁA WSKAZÓWKA DO DALSZYCH ZADAŃ I ZAGADEK ZASERWOWANYCH PRZEZ ŻYCIE.

Jest ponuro i szaro. Pogoda od pewnego czasu utrzymuję się deszczowa. Czasami wolę taką aurę, bo sprzyja głębszemu myśleniu. Na zegarze wybiła punkt 22.00. Wcale nie chce mi się spać, to młoda godzina. Deszcz dzwoni do szyby tak jakby chciał coś przynieść, jakąś złotą, doskonałą myśl do rozkładania na czynniki pierwsze.

Myślę sobie, że w życiu spotykają nas różne sytuacje, których się nawet nie spodziewamy i sami poznajemy głębiej siebie, swoje możliwości, swoje potrzeby, a także swoje skrajności których musimy nauczyć się pokonywać i obracać je w dobry żart. Czasami sami nie znamy dokładnie tego uczucia co w nas siedzi i błędnie go interpretujemy ale gdy staramy się go w jakiś sposób urzeczywistnić dostrzegamy jaka jest prawda. Bo bywają takie sytuację w życiu, że trzeba coś przedstawić światu, a później się przekonać czy było warto. Teraz wiem, że niczego nie należy żałować, a dokładnie tego co chciało się sprawdzić nawet wbrew temu co pomyślą o Tobie inni. Czy obchodzi Cię jak patrzą na Ciebie obcy ludzie lub Ci których uważałeś za przyjaciół, a okazało się, że nie do końca tak było? Często liczymy się z opinią najważniejszych osób ale musimy wiedzieć, że naprawdę tacy oni dla nas są. Co nam z fałszywych przyjaciół, którzy potrafią wbić nam nóż w plecy i wykrzyczeć całą prawdę o Tobie światu, taką która nie jest dla Ciebie przyjemna i nie chcesz by ujrzała światło dzienne. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego co nas otacza, rzadko chcemy dostrzec prawdę nieustannie okłamując się.

Nie warto sięgać wspomnieniami wstecz, nie warto wracać do tego co już było jak wiesz, że miało to negatywne odczucia, które powodowały w Tobie frustracje.

Czasami sami nie wiemy co mamy ze sobą zrobić by zmienić w sobie coś, by nie myśleć o tym co nam się nie podoba…

Znów sen, jakże dziwny…

Na pomoście dalej stał ten sam mężczyzna co w lesie. Był bardziej pewny siebie jednak gdzieś w nim było to zagubienie, którego nie chciał pokazać. Został naznaczony brzemieniem, które musi teraz nosić. Niby takie wszystko ma poukładane ale jednak gdzieś tam panuje chaos wyryty doświadczeniami, które przeżył. Dalej nie mogę rozpracować tej osoby. Nie wiem jaki scenariusz będzie dalej, pewnie czas pokaże.

Zaraz, przecież to postać fikcyjna, może to ona ukryta jest we mnie, może to ta druga obca nieodkryta twarz…

Każdy z nas ma w sobie wiele nieodkrytych twarzy, które poznaje dopiero przy określonych sytuacjach, które wymuszają nowego zachowania, gdyż jeszcze czegoś takiego nie przeżyłeś.

Sami czasami nie wiemy jak mamy siebie „rozpracować”, by doprowadzić się do ładu, takiego który da nam siłę na nowe wyzwania, które dostaniemy od losu.

Czasami nie warto sięgać wstecz… i zawsze tą drugą część tego zdania wydawałoby się, że znam, a jednak nie potrafię sobie jej dopowiedzieć, by miała jakiś głębszy sens. Może nie przyszedł jeszcze na to czas, być może jeszcze nie poznałam tej prawdy, która jest gdzieś ukryta we mnie, na pewno każdy w sobie ma wiele nie odkrytych ścieżek, prawd i dla każdego jakieś zdanie jest niedokończone i każdy indywidualnie wie jak brzmi początek niedokończonej złotej myśli. Gdy ją pozna, to wtedy ukaże się następna, którą trzeba będzie dokończyć i tak będzie już zawsze, że będzie się pojawiało coraz to coś nowszego i głębszego.

A Twoja niedokończona myśl jak brzmi?

Czasami nie warto sięgać wstecz jeżeli wiesz, że coś przynosi Ci ból. Czasami lepiej wydrzeć coś z siebie na siłę i wyrzucić tak, by myśli tam nie sięgały…

Ciekawe artykuły o modzie:

jak-o-czyms-zapomniec

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której