|  | 

Hobby i Rozrywka

Hurtownia papiernicza

Kłopoty z kalendarzem

Kalendarz gregoriański nie od razu został zaakceptowany przez wszystkie kraje. Zwolennicy Kościoła protestanckiego i prawosławnego jeszcze długo po reformie papieskie odliczali czas zgodnie ze starym – juliańskim. Anglicy dopiero w 1752 roku przyjęli propozycje Grzegorza XIII i wykreślili z kalendarza dni od 3 do 13 września. Jeszcze bardziej uparci okazali się Rosjanie, którzy nowy styl zdecydowali się przyjąć dopiero w 1917 roku. Nic dziwnego, że rocznica wybuchu Rewolucji Październikowej przypada obecnie 7 listopada. Poważne wątpliwości wzbudza również rok uznawany za początek naszej ery. Opat Dionisios Exiguus, któremu w 556 roku ustalenie dokładnej daty narodzin Jezusa, pomylił się najprawdopodobniej w swoich obliczeniach o około 4 lata.

Co kraj to kalendarz

Kalendarz chiński łączy lata w 60 – letnie cykle. Jego początek stanowi rok 2637 p.n.e. obecnie zatem mamy 78 cykl, który potrwa aż do 2044 r. Wprawdzie w roku 1929 wprowadzono w Chinach system gregoriański, wiele narodów azjatyckich przestrzega mimo tego jeszcze starochińskiego sposobu odliczania czasu. Kalendarz muzułmański datuje swój początek na rok 632 n.e., kiedy to Mahomet zbiegł z Mekki do Medyny. Jego podstawę stanowi 12 miesięcy księżycowych liczących n przemian 29 i 30 dni. Z tego też powodu każdy kolejny rok rozpoczyna się o 11 dni wcześniej niż poprzedni.

Lauch, czyli kalendarz hebrajski rozróżnia lata zwykłe-12- i przestępne- 13- miesięczne. Każdy miesiąc liczy 29 lub 30 dni, a za Początek Świata uważany jest 7 października 3761 r.p.n.e. W Etiopii obowiązuje udoskonalona przez Cezara wersja kalendarza staroegipskiego. Początek roku przypada tutaj w najpóźniejszych porach, a wydłużony czas jego trwania powoduje, iż każdy mieszkaniec tego kraju jest o około 7 lat młodszy od swego rówieśnika w innej części świata.

słowa kluczowe: hurtownia papiernicza, zbieranie owoców krotoszyn, ostrowscy krotoszyn, znicze krotoszyn, codzienna łamigłówka, bielizna krotoszyn, papirus sklep papierniczy

Ciekawe artykuły o modzie:

hurtownia-papiernicza

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o