|  | 

Zdrowie i Medycyna

Gdy dokucza trzustka

Gdy dokucza trzustka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najczęstszym schorzeniem trzustki jest stan zapalny,może przebiegać w postaci przewlekłej lub ostrej.W sumie czym jest trzustka?
Trzustka jest bardzo ważnym organem który ma za zadanie produkowanie i wydzielanie bardzo ważnych enzymów trawiennych np insuliny która reguluje poziom cukru we krwi.Trzustka produkuje wiele enzymów które odpowiadają za prawidłowe trawienie.

Ostre zapalenie trzustki objawia się nagłym bólem ,do tego mogą wystąpić nudności ,wzdęcia ,duszności nieraz gorączka.Ostre zapalenie trzustki w niektórych przypadkach może być bardzo grożne.Odpowiednie leczenie szpitalne nie pozostawia śladu po przebytym zapaleniu.

Bardzo grożne dla zdrowia i życia jest przewlekłe zapalenie trzustki najczęściej zapadają na nie osoby nadużywające alkohol lub osoby nie wyleczone z ostrego zapalenia trzustki.W wyniku przewlekłego zapalenia trzustki dochodzi do nieodwracalnych uszkodzeń lub samotrawienia trzustki.Objawy to najczęściej ból umiejscowiony w nadbrzuszu promieniujący do kręgosłupa,utrata wagi ,biegunki .

W wyniku biegunek organizm traci bardzo duże ilości witamin zwartych w tłuszczach.Przewlekłe zapalenie trzustki może z czasem doprowadzić do powstania cukrzycy.Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki jest bardzo długotrwałe i powinno być prowadzone w odpowiednich placówkach specjalistycznych.

W początkowej fazie leczenia terapia polega na odciążeniu trzustki i przewodu pokarmowego ,są przypadki gdzie taka kuracja nie przynosi poprawy i następuje samotrawienie trzustki w tym wypadku medycyna jest bezradna.Osoby chorujące na ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki muszą stosować odpowiednią dietę oraz bezwzględnie zrezygnować z alkoholu.

W początkowej kuracji stosuje się 3 dniowa głodówkę,leczenie takie odbywa się pod ścisłą kontrola lekarska w szpitalu Najczęściej stosuje się kroplówki w celu dostarczenia odpowiedniej ilości płynów.po ustąpieniu objawów najczęściej podaje się herbatę z małą ilością najlepiej miodu oraz soki owocowe w bardzo małych ilościach .

Mając problemy z trzustką należy wyeliminować wszelkie używki jak alkohol,papierosy,kawa .Unikać tłustych potraw,smażonych,konserwowanych,ostrych pikantnych,oraz zimnych i gorących.

Ciekawe artykuły o modzie:

gdy-dokucza-trzustka

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego