|  | 

Zdrowie i Medycyna

Fenomen poradników

Żyjemy w erze poradników – to nie ulega wątpliwości. Szukamy porad dotyczących wszystkich aspektów życia, zupełnie tak, jakbyśmy zatracili instynkt samozachowawczy. Gubimy się wśród ogromnej ilości poradników i zawartych w nich sprzecznych nieraz porad.

Jakich porad szukamy najczęściej? Szukamy odpowiedzi na pytanie jak znaleźć motywację do codziennych ćwiczeń, jak znaleźć miłość naszego życia, jakie ciuchy ubierać a jakich unikać jak ognia, jak prawidłowo nakryć do stołu. Wraz z poradnikami próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie jak zapewnić sobie zdrowie psychiczne i fizyczne. Medycyna nie kryje przed nami żadnych tajemnic – dzięki odpowiednim poradnikom potrafimy znaleźć sposób na rozprawienie się z wieloma chorobami, choć to, czy leczenie takie przynosi więcej szkód czy pożytku bywa kwestią sporną. Poradniki zastąpiły naszą zdolność myślenia – nie potrafimy już zdać się na siebie, w obliczu nawet najmniejszego kłopotu, z którym przyjdzie nam się zmierzyć bez zasięgnięcia stosownej porady, czujemy się niepewnie. Czy zginęlibyśmy gdyby nie kolorowe poradniki? Niektórzy z nas prawdopodobnie tak.

W książkach, które przecież nastawione są na komercyjny zysk, chcielibyśmy widzieć lekarza medycyny, trenera personalnego, dekoratorkę wnętrz czy osobistą stylistkę. Czy jednak nie lepiej udać się do specjalistów niż opierać się na pozornych poradach, które nierzadko bywają po prostu mało trafne?

Ciekawe artykuły o modzie:

fenomen-poradnikow

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego