|  | 

Hobby i Rozrywka

Dronez

Dronez

Po Stanach Zjednoczonych hula już sobie gra, która ponoć jako jedna z pierwszych wykorzystuje możliwości akceleratora GeForce3. Do Polski Dronez (bo o tym programie mowa) jak dotąd nie dotarł, ale to nie zwalnia nas z obowiązku zapisania sobie tego tytułu w pamięci.

STANDARDOWOŚĆ

Od strony fabularnej i koncepcyjnej Dronez nie jest zaskoczeniem. Nie oferuje bowiem nic więcej ponad standardy i banały powtarzane w dziesiątkach gier i filmów akcji. Oto bowiem świat przyszłości przeniósł się ze zdewastowanej i potwornie brzydkiej Ziemi do gigantycznej cyberprzestrzeni o nazwie V-Space. Jednak i w niej życie nie jest łatwe. W efekcie główny bohater buntuje się przeciwko regułom panującym w sztucznej rzeczywistości i postanawia rzucić wyzwanie jego władcom. Marzy przy okazji, by dorwać ludzi, którzy w niezwykle brutalny sposób pozbawili go ciała. Nie ma to jak stale powracający motyw zemsty w grach komputerowych… Czy jednak zadanie powierzone głównemu bohaterowi Dronez nie jest przypadkiem niewykonalne? Możliwe. Zachodni recenzenci gry podkreślają bowiem, że zawarta w programie mieszanina platformówki i strzelaniny pokroju MDK nie należy do najprostszych. Mimo pomocy ze strony hakera Doku, dostarczającego coraz to nowszych broni laserowych i coraz to mocniejszych tarcz ochronnych, dotarcie do końca nie stanowi zadania na jeden wieczór. Z platform, na których śmigają postacie, łatwo jest spaść, zaś labirynt cyberkorytarzy oraz niegłupi przeciwnicy i bossowie skutecznie utrudniają zabawę. Całe szczęście, że system sterowania został odpowiednio dopracowany i nie nastręcza żadnych trudności. Gracz wchodzi w świat gry jak nóż w masło, czując się w nim jak dzidek w swej własnej kołysce.

NIESTANDARDOWOŚĆ

Dziwią przede wszystkim wymagania sprzętowe. Autorzy programu zalecają bowiem Pentium 600 z 256 MB RAM i akceleratorem GeForce3, a więc mniej-więcej tyle, co życzył sobie Max Payne w wysokiej rozdzielczości. Cóż, nie ma lekko. W końcu Dronez uchodzi za jedną z pierwszych gier wykorzystujących możliwości najnowszej, a zarazem koszmarnie drogiej dopałki GF3! A to widać na ekranie. Grafika zachwyca setkami bajecznych kolorów, pulsującymi światłami, wyładowaniami laserów i dynamicznymi cieniami. Robi to naprawdę bardzo dobre wrażenie, chociaż skok jakościowy nie jest aż tak duży, jakby się chciało. Podejrzewam, że dopiero wraz z kolejnymi tytułami przeznaczonymi dla tej karty – mowa tu o Aquanox, Neverwinter Nights, X-Isle, Unreal 2 czy Doom 3 – zostaniemy powaleni na ziemię i zbełtani razem z błotem. Dronez jest też dobry jako benchmark, jednak na kolana nie rzuca. Czy omawiana gra ma szansę odnieść sukces? Nie sądzę. Z pewnością sięgną po nią właściciele GeForce3, chociażby po to, by zobaczyć, co ich karta naprawdę potrafi. Ale żaden z przedstawicieli pozostałych 99% populacji graczy nie będzie zainteresowany oglądaniem wielkiego, kosztownego dema z opcją strzelania i skakania po platformach. Bo Dronez – co wynika z zachodnich recenzji – nie należy do najbardziej grywalnych programów. Mówi się trudno i je się dalej.

Ciekawe artykuły o modzie:

dronez

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o