|  | 

Styl, moda, uroda

Domowe SPA

Domowe SPA
1 vote, 6.00 avg. rating (97% score)

3. Odprężająca kąpiel bąbelkowa w profesjonalnym SPA polega na mikromasażu pęcherzykami powietrza, które są wprowadzane do wanny za pomocą wielu specjalnych dysz; w domowych warunkach uzyskamy podobny efekt, gdy do wanny wrzucimy kilka musujących kulek. Takie kule można zrobić samodzielnie mieszając pół szklanki sody, ćwierć szklanki kwasku cytrynowego, ćwierć szklanki mąki ziemniaczanej 3 łyżki soli a następnie powoli dodajemy łyżeczkę oliwki do ciała i na przykład łyżeczkę aromatu do ciasta. Tak powstałą pastę przekładamy do na przykład plastikowych kubeczków i wstawiamy do lodówki na 20 minut, a potem do wanny napełnionej wodą i odprężamy się?
4. Warto także zadbać odpowiednio o włosy wcierając w nie (suche) podgrzany lekko olejek na przykład kokosowy lub sezamowy (spożywczy) i zawijamy głowę w turban. Turban na głowie powinien być około pół godziny; następnie myjemy głowę delikatnym szamponem i ciepłą wodą. Przy tej okazji warto zrobić masaż głowy.
5. Nie można zapomnieć o twarzy: najlepsza będzie maseczka z błota pochodząca z Morza Martwego bogata we wszelkie składniki (przed nałożeniem warto zrobić piling i parówkę, wtedy skóra lepiej wchłonie odżywcze składniki).

Ciekawe artykuły o modzie:

domowe-spa

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty ‚zwyczajnie’ dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której

  • Eko-moda w Krakowie

    Eko-moda w Krakowie

    Z mailowego newslettera 2: W tym tygodniu w Krakowie odbędzie się Ekofashion Weekend. Początek już w piątek o godzinie 14.00 na Limanowskiego 5, gdzie prowadzone będą otwarte warsztaty z renowacji ubrań. Ekofashion Weekend zakończy się w sobotę o 18.00 pokazem Junk Fashion Show, na którym studenci pierwszego i drugiego roku SAPU zaprezentują kreacje z papieru