|  | 

Flash moda

Dobrze dobrane buty dla dziecka

Dobrze dobrane buty dla dziecka
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i nie miało problemów z układem ruchowym. Dlatego dużą uwagę przykłada się do rozwoju układu kostnego, w szczególności stóp. Od wad spowodowanych doborem złego obuwia zależy kondycja całej postawy. Na co zwracać uwagę przy wyborze butów dla dziecka?

Wspomniana kwestia dotyczy pociech niemalże w każdym wieku, z naciskiem na maluchy, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki. W ich przypadku dobór odpowiedniego obuwia jest kluczowy i będzie decydował o dalszym rozwoju całego układu ruchowego.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy buty dla dziewczynki, czy dla chłopca, warto pamiętać o pewnej zasadzie, o której mówi wielu producentów obuwia dla dzieci. Maluchy zaczynają stawiać pierwsze kroki między 12., a 17. miesiącem życie i nie należy przyspieszać tego procesu. Dziecko powinno naturalnie poczuć potrzebę chodzenia, w momencie, gdy mięśnie jego ciała będą dostatecznie silne, aby unieść cały ciężar na dwóch nogach. Kiedy to nastąpi, warto jak najmniej zakładać mu buty. Brzmi niedorzecznie z perspektywy producentów? Małe stópki są bardzo wrażliwe i elastyczne przez pierwsze lata życia, a tylko chodzenie na boso odpowiednio stymuluje pracę mięśni i ich rozwój. Dlatego pozwólmy dziecku chodzić jak najwięcej na gołe stopy lub w skarpetkach antypoślizgowych.

Jednak nie zawsze można chodzić boso, z uwagi na możliwość wejścia czegoś w stopę lub skaleczenie się. Gdy jest taka potrzeba, należy zaopatrzyć się w buty wysokiej jakości, które zapewnią dziecku jak najwyższy komfort chodzenia. Dotyczy to wszystkich maluchów, nie tylko dopiero zaczynających naukę stawiania pierwszych kroków. Często popełnianym błędem przez wielu rodziców jest kupowanie butów z tzw. rezerwą. Obuwie jest najczęściej o rozmiar większe, wychodząc z założenia, że dziecko i tak za chwile urośnie i w ten sposób będzie można zaoszczędzić na kupnie kolejnej pary. Nic bardziej mylnego! Owszem, dziecięce stopy rosną bardzo szybko, jednak chodzenie w zbyt dużym obuwiu może im tylko wyrządzić krzywdę. Jeśli maluch ma za luźno w bucie, jego stópka „pływa” w środku, tym samym zaczyna stawiać nienaturalnie kroki. To bezpośrednio wpływa na jego miednicę oraz kręgosłup i w przyszłości może spowodować poważne problemy z postawą. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest częstsze zmienianie obuwia, zwracając uwagę na jego dopasowanie do dziecięcej stopy.

Ciekawe artykuły o modzie:

dobrze-dobrane-buty-dla-dziecka

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Kreacje na wielkie wyjście

    Kreacje na wielkie wyjście

    Kreacje na wielkie wyjście Kreacje na wielkie wyjścia mimo po­zornej różnorodności, zwykle są dość schematyczne. Uszyte zgod­nie z zasadą: mała góra – wielki dół. Do stanika przypominającego często gorset lub bandaż przymocowuje się metry szeleszczących falban lub przejrzystości. Daje to najpopularniejszą w modzie balo­wej linię X. Równie popularne są ściśle przylegające do ciała, nazy­wane drugą

  • Paznokcie Mokotowska

    Paznokcie Mokotowska

    Szafa Wizerunek powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Wygląd ma wpływ na to jak odbierają nas inni. Warto umiejętnie to wykorzystywać. Szczególnie jeśli zależy nam na dobrych kontaktach z ludźmi. Istotne jest dbanie o ogólną estetykę. Moda wcale nie musi mieć ogromnego znaczenia. Znacznie lepiej sprawdza się wykorzystywanie ponadczasowy rozwiązań, które pozostają uniwersalne. Nie musi to