|  | 

Styl, moda, uroda

Dobre pomysły na prezenty

Sposób obdarowywania i rodzaj ofiarowanych upominków pokazują jacy jesteśmy. Nasza tradycja nakazuje wręczanie prezentów z różnych okazji.

Obdarowujemy się prezentami i upominkami z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, Dnia Matki. Prezenty dajemy także z okazji urodzin, imienin, ślubu, chrztu. Ale chyba najmilsze są te wręczane spontanicznie i bez bez okazji.
Rodzaj upominków i sposób, w jaki je ofiarowujemy, odzwierciedlają cechy osobowości i uczucia wobec obdarowywanych osób. Mówią zatem jacy jesteśmy i kim są dla nas osoby którym wręczamy prezenty.

Przedmioty praktyczne
Żelazko, kapcie, czy zestaw obiadowy to prezenty przydatne każdemu. Kupują je osoby które, mają opiekuńczy stosunek wobec swoich bliskich i wiedzą czego im potrzeba. Wybierając takie upominki zastanawiają się czy zakupione prezenty będą używane przez obdarowanego.

Z szuflady
To prezenty, gromadzone przez osoby przezorne. Prezenty kupują dużo wcześniej by uniknąć biegania po sklepach w ostatniej chwili. Czasem także “chomikują” prezenty które same wcześniej dostały a nie przypadły one do ich gustu.

W ostatniej chwili
Takie prezenty są dziełem przypadku. Czasem jest tak, że choć pamiętamy o zbliżających się świętach, imieninach czy urodzinach – jesteśmy tak zajęci, że nie mamy czasu by wcześniej kupić prezent. W ostatniej chwili biegamy od sklepu do sklepu i szukamy prezentu. Zwykle kupujemy coś wybierając “mniejsze zło” i cieszymy się, że w ogóle udało nam się dokonać zakupu. Wręczając taki upominek cieszymy się bardziej niż obdarowywani – bo odnieśliśmy przecież sukces i zdążyliśmy kupić prezent.

Oryginalnie
Artystyczna biżuteria ręcznie robiona, wyszukane pojedyncze drobiazgi, oryginalna ceramika, to niepowtarzalne prezenty. Osoby wybierające tego typu prezenty chcą mile zaskoczyć obdarowywaną osobę i na długo pozostać w jej pamięci jako osoba z dobrym gustem i smakiem. Wręczając taki prezent komunikujemy: “Cenię Ciebie równie wysoko, jak siebie”. Takie prezenty dodają ciepła i zbliżają ludzi, na czym w coraz bardziej zglobalizowanym świecie zależy chyba mam wszystkim.

Galeria Unikalni.pl – przedmioty, ozdoby i biżuteria ręcznie robione

Ciekawe artykuły o modzie:

dobre-pomysly-na-prezenty

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której