|  | 

Zdrowie i Medycyna

Dieta Dukana

Wszyscy doskonale dzisiaj wiemy, jak niesłychanie trudno jest zrzucić bezużyteczne kilogramy. I choć w tym celu korzystać jesteśmy w stanie z wielu kuracji odchudzających, to jednak nie każda z nich daje nam upragnione rezultaty. Od niedawna szczególne zainteresowanie wywiera dieta Dukana, z którą możemy się także zetknąć pod postacią diety proteinowej bądź też białkowej.
Dieta białkowa została utworzona przez Pierre Dukana, popularnego francuskiego lekarza. To oczywiście ten fachowiec doszedł do wniosku, że konsumowanie protein i ograniczenie ilości węglowodanów i tłuszczy może być kluczem do chudej i urodziwej figury.
Dieta Dukana to aktualnie w największym stopniu kultowa dieta. Nie ma chyba figury, która nie znałaby chociaż samej nazwy lub nie wiedziała na czym ta dieta bazuje, mimo, że nie każdy się odchudza. Dieta Dukana polega w szczególe na tym, by konsumować jedzenie wedle określonych przez dietę norm. Inaczej podzielona jest na trzy cykle. Cykl najważniejszy to jedzenie samego białka. Jedynie nabiał czyli mięso, sery, mleko, jogurty. Wszystko beztłuszczowe, a w takim razie jak najbardziej sprzyjające chudnięciu. W następnej kolejności przekładamy każdy dzień, jeszcze jednym ale z uruchomieniem w proces jedzenia warzyw. Inaczej białko, a w następnej kolejności białko oraz warzywa. Jeżeli już osiągniemy wymarzoną wagę to jesteśmy w stanie dostarczyć do prowadzonej przez nas diety jeszcze kilka dozwolonych produktów oraz ustabilizować własną dietę. Na koniec, innymi słowy już po procesie stabilizacyjnym posiadamy dietę w zasadzie na większość swojego życia. Najzwyczajniej w świecie przez jeden dzień wracamy do jedzenia samego białka by ustabilizować sobie proces odchudzania oraz proces po odchudzaniu. Niby łatwe, ale na tę dietę potrzeba dużo wytrwałości.

Ciekawe artykuły o modzie:

dieta-dukana

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego