|  | 

Zdrowie i Medycyna

Co jeść i jak jeść by być zdrowym

Co jeść i jak jeść by być zdrowym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niekiedy nurtuje mnie pytanie jak jeść i co jeść by być zdrowym.A odpowiedz jest tylko jedna,jemy tylko pożywienie nie przetworzone proste oraz tylko taką ilość by zaspokoić głód.Podstawą w prawidłowym żywieniu jest unikanie wszelkich słodyczy.Smak słodki zakwasza organizm który to z kolei sprzyja powstawaniu chorób wątroby ,trzustki oraz może być przyczyną powstania choroby nowotworowej.

Odpowiednia dieta to warzywa i owoce,ryby i chude mięso przygotowane na parze.Każdy posiłek powinno spożywać w spokoju nie spiesząc się .Nadmierny pośpiech prowadzi do połykania bez przeżuwania który negatywnie wpływa na cały układ pokarmowy .

Żołądek niema zębów.Medycyna chińska szczególnie lekarze tybetańscy zalecają w czasie posiłku przeżuwać każdy kęs pożywienia bardzo dokładnie.jak mówią Żujesz pięćdziesiąt razy jesteś zdrowy,sto razy nie chorujesz ponad 150 razy jesteś nieśmiertelny .

Ogromny wpływ na nasze zdrowie ma woda ale nie z kranu tylko ze żródła .To co leci z kranów w naszych domach to tylko z nazwy woda.w składzie jej znajdziemy metale ciężkie ,chlor inny chemiczne składniki które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Wpływ na nasz organizm ma również pieczywo ,podstawowy produkt w każdym domu im dłużej zachowuje świeżość tym więcej naszpikowane jest chemicznymi polepszaczami.Po spożyciu takiego pieczywa nasz przewód pokarmowy dostaje rozstroju.

Produkt który otrzymujemy w procesie rafinacji jest pozbawiony składników które uzyskał nie przetworzony z ziemi,wody i słońca.Pożywienie pop obróbce termicznej staje się bezwartościowe i traktowane jest jako obce w wyniku czego organizm traci cenne zapasy minerałów i witamin.

Ciekawe artykuły o modzie:

co-jesc-i-jak-jesc-by-byc-zdrowym

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Czy leczenie może nas uzależnić?

    Czy leczenie może nas uzależnić?

    Kiedy to popadamy w różnego rodzaju choroby jak przeziębienie, grypa, depresja, a nawet nerwica czy bóle stawów sięgamy po opinię lekarzy, którzy to później wypisują nam recepty leków. Lecz często podczas ich stosowania wprowadzają nas one w stan pewnego ukojenia, fazy lub omamów i to dzięki takim działaniom czujemy się lepiej i chcemy brać coraz

  • Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Jak wyleczyć się z przeziębienia?

    Każdy z nas biega do lekarza czasem z tak błahymi sprawami, jak przeziębienie, ból brzucha, czy też innego rodzaju, lecz często zabieramy, wtedy cenny czas specjalisty jak i osób chorych, które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. W dodatku podczas stania w poczekalni zarażamy się jeszcze większą ilością bakterii od innych osób poprzez wdychanie i wydychanie tego