|  | 

Moda

Chatka Baby Jagi

Chatka Baby Jagi

Carissa Pinkola Estes to mądra pisarka. W swojej książce „Biegnąca z wilkami”opisała dużo prastarych baśni i powiastek filozoficznych pochodzących z różnych zakątków świata. Jako etnolog i psycholog kliniczny zaobserwowała, że wszystkie kobiety świata mają podobne etapy w swoim życiu i szukają odpowiedzi na podobne, egzystencjalne pytania. Jedna z baśni którą zapamiętałam, i która tyczyła się domu – czyli duchowej oazy kobiety, mówiła o mądrości. Według pisarki kobieta zdobywa mądrość, układając swoje wszystkie sprawy w chatce Baby Jagi, doprowadzając swoje wszystkie plany do końca w sposób dla niej najlepszy. „[…] Dla wielu kobiet zadanie to oznacza, że każdego dnia muszą wygospodarować czas na kontemplację, zrobić sobie przestrzeń do życia, które będzie należeć tylko do nich, z papierem, ołówkami, farbami, narzędziami, czasem i swobodą, które służą tylko jej pracy. Każda kobieta ma swoje preferencje i sposoby. Najlepiej, jeśli ta praca może odbywać się w chatce Baby – Jagi. Nawet w pobliżu chaty jest lepiej niż z dala od niej”. Moim zdaniem chatka Baby Jagi, to nic innego jak nasz dom. To nasze jestestwo, w którym potrafimy się otworzyć, przyznać do słabości, być w 100% sobą i poszukiwać, w sposób dla nas odpowiedni, odpowiedzi i rozwiązań na nurtujące nas pytania.

Ciekawe artykuły o modzie:

chatka-baby-jagi

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Singielka i jej dom

    Singielka i jej dom

    Singielka i jej dom Ostatnio odnoszę wrażenie, że w Polsce mamy coraz więcej samotnych kobiet. Mówi się, że singielką można być z wyboru, ale ja w to jakoś nie wierzę. Myślę, że czasami trzeba sobie pewne sprawy poukładać, tak jak układa się i sprząta w domu. Coś wyrzucić, coś zmienić, przemeblować, przewietrzyć. Jak już sobie

  • Koreańskie kosmetyki dla młodzieży

    Koreańskie kosmetyki dla młodzieży

    Koreańskie kosmetyki dla młodzieży Specyficzną grupą asortymentową wśród kosmetyków stanowią środki i preparaty przeznaczone do użytku przez młodzież. Kiedyś nie było czegoś takiego ale już od jakiegoś czasu koncerny kosmetyczne oferują specjalne linie kosmetyków przeznaczone dla nieco młodszych klientów. Może się wydawać, że jest to tylko zabieg mający na celu wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni konsumentów.