|  | 

Hobby i Rozrywka

BLENDERS

Jak sama nazwa wskazuje zespół para się swoistą mieszanką stylów muzycznych: funky, rap, soul, hard core. Czasami porównywany do Red Hot Chili Peppers.
Powstał w roku 1991 w Gdańsku założony przez Szymona Kobylińskiego i Marcela Abramowicza, a wkrótce do grupy dołączyli bracia Urbańscy (Sławomir i Tomasz) oraz Tomasz Unrata. Zaczynali, jak wiele gdańskich grup w klubie Burdel.
W takim składzie grupa dała wiele koncertów ( między innymi:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Wojna Z Trzema Schodami, festiwal w Żarnowcu). Pierwszy album nagrali dopiero w roku 1994 już w zmienionym składzie (perkusista Tomasz Utrata wyemigrował do Anglii). Debiutancki album nie był jednorodny pod względem jakości, gdyż zawierał utwory z różnych okresów działalności. Piosenki miały polskie i angielskie teksty a nawet zapowiedź w języku kaszubskim, co w gruncie rzeczy sprawiało wrażenie chaosu. Drugi album wydany w roku 1996 był znacznie bardziej udany: utwory były lekkie, ciekawie zaaranżowane, tryskające humorem i różnorodne wokalnie.
Zespół w 1995 wystąpił na Sopot Rock Festiwal, w 1996 wygrał eliminacje do francuskiego festiwalu Printemps De Bourges a po pobycie we Francji koncertowali także w Kopenhadze.
Nagrali cztery płyty:
1. KASZEBE ? 1995
2. FANKOMAT ? 1996
3. FANKOFIL ? 1997
4. KUCILAND ? 2001.

Ciekawe artykuły o modzie:

blenders

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o