|  | 

Hobby i Rozrywka

BLACKOUT

Blackout to jeden z najpopularniejszych zespołów big-beatowych, który dał początek późniejszemu słynnemu Breakoutowi. Powstał w Rzeszowie w roku 1965 zainicjowany przez Tadeusza Nalepę, Mirę Kubasińską, Stanisława Guzka i Józefa Hajdysza.
Zespół debiutował we wrześniu 1965 roku; wystąpił w Krajowych Targach Piosenki, w Koncercie Młodości na festiwalu w Opolu, Wiosennym Festiwalu Muzyki Nastolatków w Gdańsku, a następnie wziął udział w trasie koncertowej, która zakończyła się imprezą Jazz-Beat w Sali Kongresowej w Warszawie. Zespół nagrał kilka piosenek wydanych zarówno na singlach jak i EP-kach. Longplay był tylko jeden pod nazwą zespołu BLACKOUT wydany w roku 1968. Na płycie znalazły się bardzo różne piosenki od bardzo sentymentalnej ANNY aż po protest -song TE BOMBY LECĄ NA NASZ DOM (amerykańskie bomby spadające na Wietnam). W roku 1968 grupa zmieniła nazwę na Breakout, a Stanisław Guzek jako Stan Borys rozpoczął współpracę z zespołem Bizony. Blackout wydał właściwie tylko jeden album wspomniany BLACKOUT, a poza nim cztery EP-eki i dwa single. Były jeszcze dwie pocztówki muzyczne a kilka ich największych przebojów ukazało się także na różnego rodzaju składankach.

Ciekawe artykuły o modzie:

blackout

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o