|  | 

Hobby i Rozrywka

BIG DAY

Zespół powstał w 1992 roku w Olsztynie z połączenia dwóch amatorskich grup Yahoo i I Want You. Liderami nowo powstałej formacji zostali Marcin Ciurapiński i Anna Zalewska (późniejsza żona Ciurapińskiego). Zespół swój debiut miała na koncercie w Olsztynie w sierpniu tego samego roku. W następnym roku wystąpił w telewizyjnym programie ?Luz? i na koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następny rok przyniósł im same sukcesy: wystąpili w koncertach Rock Opole, Sopot Rock, Rock Festiwal, w warszawskiej Sali Kongresowej, towarzyszyli zespołowi Hey w jego prestiżowym tournee i wydali swoją najlepszą płytę W ŚWIETLE I WE MGLE. Za album ten grupa otrzymała nagrodę miesięcznika ?Tylko Rock? za najlepszy debiut i była nominowana w tej samej kategorii do nagrody Fryderyka.
Muzyka Big Day nawiązywała swoją stylistyką do rocka lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia.
Big Day opublikował w sumie osiem albumów:
1. W ŚWIETLE I WE MGLE ? 1994
2. KALEJDOSKOP ? 1995
3. DZIEŃ TRZECI ? 1996
4. ILUMINACJA ? 1997
5. TO BYŁA BARDZO DŁUGA NOC ? 1999
6. THE BEST OF BIG DAY ? 2001
7. 6 ? 2004
8. PRAWIE PROSTE PIOSENKI ? 2008.

Ciekawe artykuły o modzie:

big-day

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o