|  | 

Hobby i Rozrywka

BIELIZNA

Bielizna zalicza się po dziś dzień do czołówki Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Powstał w 1985 roku w Gdańsku jako Bielizna Goeringa, ale nazwa przyciągała na koncerty rzesze skinheadów, więc z nazwy został tylko pierwszy trzon. W pierwszym składzie grali: Jarosław Janiszewski, Jarosław Figura, Zbigniew Kosiarowski, Radavan Jacuniak i Andrzej Jermakowicz. Zadebiutowali w gdańskim klubie Burdel jeszcze w tym samym roku by w następnym wziąć udział w festiwalach w Jarocinie, Poza Kontrolą w Warszawie i Nowa Scena w Sopocie. Grali muzykę na pograniczu popu i punk rocka.
Poza działalnością muzyczną lider grupy Jarosław Janiszewski prowadził wiele koncertów (także ten w Jarocinie w 1993 roku, gdzie doszło do walki publiczności ze służbami porządkowymi), pisał felietony do telewizyjnego Super Expresu i Non Stop Kolor (gdzie pokazuje się jako wnikliwy obserwator i krytyk władz państwowych). Był też współprowadzącym program telewizyjny Rocknoc.
W sumie Bielizna nagrała dziewięć albumów:
1. TANIEC LEKKICH GORYLI ? 1989
2. WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ I INWIGILACJA ? 1991
3.BIELIZNA – 1991
4. TAG ? 1994
5. PANI JOLA ? 1996
6. UTWORY WYBRANE ? 1997
7.ŚWIADKOWIE ROCKA ? 2001
8.W DZIKIM KRAJU ? 2004
9.OBRAZKI Z WYSTAWKI ? 2009.

Ciekawe artykuły o modzie:

bielizna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o