|  | 

Styl, moda, uroda

Białe złoto w pierścionkach

Wśród miłośniczek pierścionków coraz bardziej, oprócz klasycznego złota czy srebra, doceniane jest białe złoto. Szczególnie jest to zauważalne przy kupnie biżuterii zaręczynowej. Można wręcz powiedzieć w tym przypadku o swoistej modzie na białe złoto.
Srebro, a złoto

Z pozoru srebro i białe złoto niczym się nie różnią. Często to drugie jest odrobinę ciemniejsze, ma platynowy połysk, zaś srebro szarawy. Jeśli jednak z białym złotem porównamy srebro rodowane, wówczas bez pomocy jubilerskiej lupy, nie rozpoznamy, z którego z tych dwóch materiałów został wykonany pierścionek. Różnic musimy więc szukać poza wyglądem. Do białego złota dodawana jest większa ilość niklu, a jest to substancja uczulająca. Ten kruszec, jeśli nie jest rodowany, posiada w swojej zawartości nawet 50% metalu. Najczęściej też złoto dostępne jest w próbie 500 lub 585, srebro zaś w najwyższej – 925. Oznacza to, że biżuteria wykonana ze srebra będzie bardziej miękka niż ta z białego złota, dlatego pierścionki z pierwszego kruszcu mogą być bardziej podatne na zarysowanie. Największa różnica jednak zachodzi oczywiście w cenie. Białe złoto droższe jest nawet od żółtego. Jest to wynikiem skomplikowanego procesu jego obróbki. Dla porównania, pierścionek, wykonany z białego złota z centralnie osadzoną cyrkonią kosztuje około 500 zł, podobny, ale srebrny wyceniony jest na 40 zł. Ceny pierścionków z białego kruszcu, w zależności od kamienia, jaki zawierają, mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych.
Plusy i minusy

Minusem białego złota jest to, że z czasem traci swój biały odcień na rzecz słomkowego. Aby zachować jego barwę jak najdłużej, należy go odpowiednio pielęgnować i zdejmować na czas domowych porządków. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy kupiony pierścionek wykonany jest z białego złota czy srebra, najłatwiej wówczas sprawdzić próbę albo udać się do zaufanego jubilera.

Zaletą, zarówno białego złota, jak i srebra jest to, że pasują właściwie do wszystkiego i na każdą okazję. Mają w sobie ten dyskretny czar i urok, który sprawia, że kobieta może poczuć się wyjątkowa.

Ciekawe artykuły o modzie:

biale-zloto-w-pierscionkach

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Łóżko dwuosobowe do małej sypialni

    Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To tu spędzamy czas z partnerem lub partnerką, zasypiamy oraz ładujemy akumulatory na każdy kolejny dzień. Jednocześnie sypialnia należy do jednych z najmniejszych przestrzeni, ponieważ uznaje się, że to pomieszczenie, w którym przede wszystkim powinniśmy w komfortowych warunkach spać, a nie przebywać przez znaczną część

  • Przewaga sylwetki

    Przewaga sylwetki

    Ostatnio mam fazę na ubrania architektoniczne. Idea zmieniania sylwetki w rzeźbę bardzo mnie pociąga. Niestety takie eksperymenty 'zwyczajnie' dobrze wyglądają tylko na dziewczynach o figurze modelki, a ja mam jeszcze za mało pewności siebie, by pasowało to do mnie bez względu na wszystko (przypadek Anny Piaggi). Pozostaje mi tylko marzyć o stylizowaniu sesji, w której