|  | 

Hobby i Rozrywka

BANK

Zespół Bank powstał w 1980 roku w Środzie Śląskiej a w pierwszym składzie grali: Marek Biliński, Mirosław Gral, Piotr i Roman Iskrowicz,Krzysztof Krzyśków i Mirosław Bielawski. Ciekawostką jest to, że jako wokalista do zespołu brany był pod uwagę Ryszard Riedel, który na początku wyraził na to zgodę, ale w końcu do współpracy nie doszło.
Zespół jak na tamte czasy miał niezłą aparaturę nagłaśniającą i całkiem dobry warsztat.
Grali muzykę na pograniczu hard rocka i popu, w której także pobrzmiewały elementy reggae, ale były to utwory bardzo nierówne: niektóre bardzo dobre a niektóre bardzo słabe. W 1981 i w 1983 roku grupa wzięła udział w festiwali opolskim, poza tym koncertowała w Sali Kongresowej w Warszawie i w ZSRR. W tym okresie działalności nagrał dwa albumy jeden na płycie drugi na kasecie magnetofonowej. Straciwszy popularność w 1984 roku zaprzestał działalności, aby reaktywować się w roku 1999.
W kwietniu 2008 roku zespół gościł w programie telewizyjnym Wideoteka Dorosłego Człowieka, na którym pojawił się także Marek Biliński, (który nie grał z Bankiem po jego reaktywacji) i po programie muzycy podjęli decyzję o nawiązaniu ponownie współpracy.
Zespół nagrał w sumie cztery albumy studyjne:
1.JESTEM PANEM ŚWIATA ? 1982
2. CIĄGLE KTOŚ MÓWI COŚ ? 1983
3.GDZIE MIESZKA CZAS ? 2000
4. ZŁOTY PYŁ ? 2009.

Ciekawe artykuły o modzie:

bank

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o