|  | 

Hobby i Rozrywka

BANDA I WANDA

Była wokalistka Lombardu Wanda Kwietniewska, po nagraniu z tym zespołem jednej płyty w roku 1982 założyła swój własny zespół Banda i Wanda. W skład zespołu weszli Jacek Krzaklewski, Marek Raduli, Henryk Baron i Andrzej Tylec. Grupa dużo koncertowała zarówno w kraju (w poznaniu na Rock Arenie, w łodzi na Rockowisku, w Jeleniej Górze na Kart Rocku), jak i za granicą (w NRD i Czechosłowacji).Grupa nagrała także dziewięć piosenek do telewizyjnego serialu dla dzieci ?Siedem życzeń? oraz do musicalu Katarzyny Gertner. Po nagraniu pierwszej płyty grupa traciła na popularności i w 1986 roku zaprzestała działalności (muzycy wrócili do swoich poprzednich formacji a Wanda Kwietniewska zaczęła solową karierę).
W 1993 roku grupa została reaktywowana w nowym składzie (Zbigniew Krebs, Wojciech Wysocki i Dominik Dobrowolski i oczywiście Wanda). Zespół trochę koncertował, ale opublikował tylko jedno nagranie i w 1995 roku rozpadł się ponownie, aby powrócić na scenę znowu w roku 2000.
W sumie wydał cztery albumy studyjne:
1.BANDA I WANDA ? 1984
2.MAMY CZAS ? 1985
3.Z MIŁOŚCI DO STRUN ? 2008
4. SIEDEM ŻYCZEŃ -2009
I sześć kompilacji:
1. WANDA Z BANDĄ I BEZ BANDY ? 1992
2. BALLADY ROCKOWE ? 1994
3. THE VERY BEST OF ? 1994
4.MOJE PRZEBOJE -1998
5. PLATYNOWA PŁYTA ? 2003
6.ZŁOTA KOLEKCJA: HI FI ? 2005.

Ciekawe artykuły o modzie:

banda-i-wanda

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o