|  | 

Hobby i Rozrywka

BALKAN ELECTRIQUE

Balkan Electrique był duetem instrumentalno wokalnym grającym muzykę pop z elementami (jak wskazuje ich nazwa) folkloru bałkańskiego. Powstał w roku 1988 z inicjatywy Sławomira Starosty i Violetty Najdenowicz ?Fiolki?, której korzenie tkwiły w Bułgarii.
W 1989 roku duet wziął udział w koncercie Krajowej Sceny Młodzieżowej, a następny rok był najlepszy w ich działalności: wystąpili na festiwalach w Opolu i Sopocie, zagrali duży koncert w Warszawie w Hali Gwardii (obok Reds i Sztywnego Pala Azji) a następnie wzięli udział w koncertach w całej Polsce wraz z grupą De Mono. Koncertowali także w obu częściach Niemiec i dostali propozycję nagrania płyty od brytyjskiej firmy fonograficznej, co jednak nigdy nie nastąpiło.
W roku 1990 Starosta wraz z Rafałem Olbrychskim założył efemeryczny zespół Piękni i Młodzi (w projekcie tym wzięli także udział Jacek Perkowski i Robert Chojnacki).
W 1991 roku wyszedł pierwszy album Balkan Electrique zawierający między innymi przeróbkę gejowskiego hymnu ?Smalltown boy? i własna piosenkę ostrzegającą przed zarażeniem wirusem HIV, a do maxisingla dołączona była prezerwatywa.
Starosta nie krył swych gejowskich preferencji. W Jarocinie duet został wrogo przyjęty (nie dano mu skończyć występu). Przez trzy kolejne lata duet praktycznie nie istniał. W 1994 nagrali jeszcze jedną płytę, ale przeszła ona bez echa nie przynosząc sukcesu mimo, że pod każdym względem była lepsza niż pierwsza. W sumie nagrali dwa albumy:
1. BALKAN ELECTRIQUE ? 1991
2. PIOSENKI O MIŁOŚCI ? 1994.

Ciekawe artykuły o modzie:

balkan-electrique

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o