|  | 

Hobby i Rozrywka

BAJM

Bajm to jeden z najdłużej obecnych zespołów na scenie polskiej muzyki rozrywkowej grający muzykę na pograniczu rocka i popu. Powstał w 1976 roku w Lublinie a założycielami było rodzeństwo Beata i Jarosław Kozidrak, Andrzej Pietras (mąż Beaty) i Marek Winiarski. Nazwa zespołu wzięła się od pierwszych liter imion założycieli. Od początku istnienia zespołu role w nim były podzielone: Beata była odpowiedzialna za teksty i wokal; jej brat Jarosław za muzykę, a Pietras oprócz śpiewania w chórkach zajmował się sprawami menażerskimi. Zadebiutowali w Krakowie w festiwalu studenckim a pierwszy pokaźny sukces odnieśli w Opolu wyśpiewując drugą nagrodę piosenką PIECHOTĄ DO LATA w 1978 roku. Była to jeszcze bardzo ?studencka? piosenka i musiało minąć jeszcze parę lat, aby zaczęli śpiewać bardziej rockowo.
Wydali w sumie 13 albumów, z których cztery osiągnęły status platynowych.:
1.BAJM- 1984
2. MARTWA WODA- 1985
3.CHROŃ MNIE ? 1986
4. NAGIE SKAŁY ? 1988
5. BIAŁA ARMIA ? 1991
6. THE VERY BEST OF VOL I ? 1992
7. PŁOMIEŃ Z NIEBA ? 1993
8. THE VERY BEST OF VOL 2 ? 1993
9. ETNA ? 1995
10. BALLADY ? 1997
11. SZKLANKA WODY ? 2000
12. MYSLI I SŁOWA ? 2003
13 BALLADY 2 ? 2008
Zespól oprócz koncertów w kraju często wyjeżdżał na koncerty do USA i Kanady, gdzie śpiewał dla publiczności polonijnej.

Ciekawe artykuły o modzie:

bajm

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o