|  | 

Hobby i Rozrywka

AZYL P.

Azyl p. to zespół grający melodyjną, trochę banalną odmianę heavy rocka, który powstał w 1982 roku w Szydłowcu. Jego założycielami byli Andrzej Siewierski, Leszek Żelichowski, Dariusz Grudzień i Marcin Grochowalski. W 1983 roku Azyl P. zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów i wraz z grupą Klaus Mitffoch zajął drugie miejsce dostając w nagrodę możliwość sesji nagraniowej. Grupa nagrała wtedy cztery piosenki i dwie z nich uzyskały nawet dosyć dużą popularność. Zespól sporo koncertował na Rockowisku w Łodzi, Rocku na Wyspie we Wrocławiu, w Jarocinie, Kołobrzegu?w 1984 roku z zespołem pożegnał się Żelichowski a w jego miejsce dołączył Jacek Perkowski.
Ostatecznie grupa przestała istnieć w 2007 roku. Jacek Perkowski nie pożegnał się na stałe z muzyką i współpracował potem z takimi artystami jak: Kayah, T.love, De Mono czy Atrakcyjny Kazimierz; natomiast Grudzień występował potem w zespole IRA.
Azyl p. nagrał w sumie cztery albumy:
1. AZYL P. (1985)
2. NALOT (1986)
3. NASZ JEDYNY ŚWIAT (1995)
4. ŻYCIE NA TOPIE (2005).

Ciekawe artykuły o modzie:

azyl-p

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o