|  | 

Hobby i Rozrywka

ATRAKCYJNY KAZIMIERZ I CYGANIE

Zespół pod taka nazwą powstał w 1992 roku z inicjatywy Jacka Bryndala (grał i śpiewał wcześniej w Kobranocce) w Toruniu ( a właściwie Jacek Bryndal dołączył do założonych przez Jacka Rodziewicza i Andrzeja Gulczyńskiego Cyganów). Nowy zespół wykonywał zupełnie inną muzykę niż Dobranocka czy Nocna Zmiana Bluesa, w której przedtem występował Gulczyński. Nie była to muzyka typowo rockowa, raczej pastisz z elementami tzw. muzyki chodnikowej z dowcipnymi tekstami, które dla grupy pisał brat Bryndala Rafał. Aranżacją zajął się Grzegorz Ciechowski, a pierwsza płyta pt. PRAWDZIWA MIŁOŚĆ wydana przez firmę Małgorzaty Potockiej nagrana przy współudziale Wojciecha Karolaka i Kayah odniosła spory sukces.
Zespół wziął udział w telewizyjnym programie Republiki Bez Prądu, a następnie na festiwalu w Opolu zdobył nagrodę za piosenkę OTYŁOŚĆ.
Atrakcyjny Kazimierz wydał następną płytę pt. PRZYCHODZIŁ NOCĄ mimo podobnej konwencji nie zyskała już takiej popularności jak pierwsza.
Zespół zniknął na jakiś czas, aby w 1997 roku wydać następny album pt. DZIANINA. Z Atrakcyjnym Kazimierzem współpracowało wielu bardzo dobrych muzyków i nagrane zostały jeszcze dwa albumy (w 2002 roku składanka NAJLEPSZE I W 2004 WINOGRONO).

Ciekawe artykuły o modzie:

atrakcyjny-kazimierz-i-cyganie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o