|  | 

Hobby i Rozrywka

ARMIA

Armia to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie rocka niezależnego. Jego oryginalność przejawia się miedzy innymi w tym, że grupa wykorzystuje trochę nietypowe dla tego gatunku instrumenty muzyczne (waltornia, skrzypce, saksofon, wiolonczela i flet) a także z pewnego rodzaju otoczki mistyczno-bajkowej, zafascynowanie ideami średniowiecznego rycerstwa i indiaństwa a nawet chrześcijańską symboliką.
Zespół powstał w 1984 roku założony przez Roberta Brylewskiego (wcześniej Brygada Kryzys)i Tomasza Budzyńskiego. Przez cały okres działalności Armii przewinęło się przez grupę około dwudziestu muzyków.
Armia zadebiutowała w 1985 roku w warszawskim klubie Hybrydy a niedługo potem wzięła udział w festiwalu w Jarocinie; mimo, że twórczość grupy w przeciwieństwie do innych zespołów punkowych nie walczyła z system to Armia zdobyła prawie od początku kultową popularność. Zespół wydał jedenaście albumów:
1. ARMIA (1988)
2. LEGENDA (1991)
3. EXODUS (1992)
4. CZAS I BYT (1993)
5. TRIODANTE (1994)
6. DUCH (1997)
7. DROGA (1999)
8. POCAŁUNEK MONGOLSKIWGO KSIĘCIA (2003)
9. ULTIMA THULE (2005)
10. DER PROZESS (2009)
11. FREAK (2009)

Ciekawe artykuły o modzie:

armia

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o