|  | 

Hobby i Rozrywka

APTEKA

Zespół Apteka powstał w Trójmieście z inicjatywy Jędrzeja Kodymowskiego i Macieja Błaszaka w 1986 roku. W zamierzeniach miał to być tylko punkowy żart do ubarwienia dosyć szarej rzeczywistości. Przez pierwsze lata przez skład grupy przewinęło się ponad dwadzieścia osób. Apteka grała muzykę rockową, w której pobrzmiewały fascynacje gitarową psychodelią a teksty ich utworów pełne były abstrakcyjnego poczucia humoru.
Na szersze wody rockowej sceny zespół wypłynął dzięki szefowi gdańskiego klubu muzycznego Burdel Waldemarowi Rudzieckiemu, który dzięki swoim kontaktom zapewnił im występy na najważniejszych festiwalach rocka alternatywnego (Jarocin, warszawski festiwal Poza Kontrolą). Grupa koncertowała też w europie zachodniej (Berlin, Szwajcaria) a nawet dotarła na daleką Syberię.
Debiutem fonograficznym była składanka GDYNIA wydana w 1988 roku zawierająca nagrania kilku przedstawicieli Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Pierwszy album Apteki zatytułowany BIG NOISE został wydany w 1990 roku. W tym też czasie uformował się skład zespołu: do założycieli dołączyli Janusz Sokołowski i Marcin Ciepiela.
Zespół kilkakrotnie kończył i wznawiał swoją działalność (ostatnia reaktywacja miała miejsce w 2003 roku).
Zespół wydał osiem albumów:
1.BIG NOISE (1990)
2. NARKOTYKI (1992)
3. LIVE ?92 (1993)
4. UROJONE CAŁE MIASTO (1993)
5.SPIRALA (1996)
6.APTEKA (2007)
7. TYLKO DLA.. (2010).

Ciekawe artykuły o modzie:

apteka

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o