|  | 

Hobby i Rozrywka

ANKH

Ankh powstał w 1991 roku w Kielcach. Tworzą go od początku muzycy: piotr Kamiński, Michał Jelonek, Krzysztof Szmidt i Jacek Gabaryszek. Zespół wykorzystuje z powodzeniem elementy muzyki klasycznej (skrzypce). Pierwszym osiągnięciem tej formacji było zdobycie głównej nagrody na II Rock Festiwalu w Kielcach a niedługo po tym sukcesie miał udany występ także w Jarocinie (jury przyznało im drugą nagrodę, ale dziennikarze i publiczność a także sponsorzy pierwszą). W roku 1994 zespół wydał swój debiutancki album mający tytuł ANKH i całkiem dobrze się sprzedał. Zespól koncertował biorąc udział w różnych festiwalach (Odjazdy w Katowicach i kilka edycji Przystanku Woodstock).
Ciężko sklasyfikować muzykę Ankh gdyż oprócz prostego rocka z punkową nutą muzycy wykorzystywali fragmenty skrzypcowej klasyki począwszy od Vivaldiego przez Paganiniego na Wieniawskim kończąc. Wydali następujące albumy:
1. ANKH (1994)
2. KONCERT AKUSTYCZNY (1994)
3. ZIEMIA I SŁOŃCE (1995)
4. ?BĘDZIE TAJEMNICĄ (1998)
5. EXPECT UNEXPECTED (2000)
6. LIVE IN OPERA (2004)
7. COCHACA (2006).

Ciekawe artykuły o modzie:

ankh

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o