|  | 

Hobby i Rozrywka

ALBION

Albion to mało znany zespół grający rock progresywny. Powstał w 1992 roku w Krakowie z połączenia dwóch grup: Clin?d Oil i właśnie Abion. Na początku grali tylko muzykę instrumentalną nie mogąc znaleźć odpowiedniego wokalisty. W jego skład wchodzili następujący muzycy: Jerzy Antczak, Krzysztof Malec, Tomasz Kaczmarczyk i Paweł Konieczny. Dopiero w 1993 roku dołączyła do grupy Anna Batko, wokalistka obdarzona spokojnym ciepłym głosem. W 1994 roku Albion nagrał materiał muzyczny na kasetę magnetofonową i był to album pt. SURVIVAL GAMES. Były to spokojne ? leniwe? kompozycje doskonale pasujące do głosu wokalistki.
Zespół nagrał jeszcze jedną płytę pod tytułem ALBION, która została wydana na CD i w której większość utworów była znana z pierwszej płyty. Album ALBION wyróżniał się krótkim jak na rocka progresywnego utworom i oszczędnej grze muzyków.
W kwietniu 1996 roku w warszawskim klubie Stodoła odbył się I Festiwal Rocka Progresywnego, na którym z wielkim powodzeniem wystąpił zespół Albion.

Ciekawe artykuły o modzie:

albion

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o