|  | 

Hobby i Rozrywka

AHIMSA

Ahimsa to słowo pochodzące z hinduizmu i oznacza zasadę etyczną niewyrządzania zła, któremu muzycy kryjący się pod tą nazwą hołdują. Zespół pod tą nazwą powstał w stolicy w roku 1989 i stał się jednym z ciekawszych przedstawicieli sceny niezależnej w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. W skład zespołu weszli Tomasz Grewiński, Tomasz Sierajewski i nieco później brat Grewińskiego, Mirosław. Aż do 1993 roku grupa miała problemy ze znalezieniem wokalisty i przez jakiś czas grała tylko muzykę instrumentalną. Grupa utworzyła własną firmę fonograficzną (Hormony Records) i przy jej pomocy zaczęła nagrywać pierwsze utwory. W 1993 roku wokalistą grupy został Andrzej Mazurowski i Ahinsa wydała swoją pierwszą płytę ? Ducha nie gaście?. Płyta została opublikowana w 1995 roku i składała się z wcześniej już znanych utworów stając się jakby podsumowaniem, wcześniejszej działalności grupy. Ahimsa brała udział w festiwalu Przystanek Woodstock, a także występowała w telewizyjnym programie Animals propagując styl życia zgodny z naturą (członkowie grupy brali także udział w demonstracjach przeciwko wiwisekcji i corridzie). Zespół wielokrotnie występował także na zagranicznych scenach (Rosja, Niemcy, Dania, Austria, Włochy).
W sumie nagrali cztery płyty:

1. SŁOŃCE ŚWIECI DLA WSZYSTKICH
2.LIVE IN REITSCHULLE
3. DUCHA NIE GAŚCIE
4. HOKUS POKUS.

Ciekawe artykuły o modzie:

ahimsa

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o