|  | 

Wygląd

ABC pudrowania

ABC pudrowania
Od wieków kobiety stosują ten znakomity specyfik, aby poprawić mankamenty swojej urody. Puder – bo o nim mowa, miał za zadanie wybielić, przyciemnić, zmatowić lub nabłyszczyć skórę twarzy, czy dekoltu. Dziś również pełni taką rolę. Najbardziej popularnymi pudrami są pudry sypkie, które posiadają dodatkowo składniki mineralne, nie zamykające porów. Dostępne na rynku pudry tworzone są na bazie talku, a nie jak kiedyś, mąki. Dzięki czemu lżej wyglądają na twarzy. Puder na bazie talku ma również właściwości lecznicze, chronią przed słońcem oraz wiatrem. Pudry do twarzy różnią się przede wszystkim strukturą, sposobem zwięzłości oraz kryciem mankamentów urody. Pudry możemy podzielić na dwa rodzaje sypkie oraz w kamieniu. Pudry sypkie są najczęściej używanym pudrem. Ten rodzaj pudru pozwala utrwalić oraz uzyskać matowy wygląd skóry. Najczęściej ten rodzaj pudru stosowany jest do makijażu dziennego. Puder w kamieniu przeznaczony jest do skóry suchej lub cery przetłuszczającej się i świecącej. Bronzer jest również pudrem, ma on jednak na celu ocieplenie karnacji, poprzez nadanie jej kolorytu oraz nadać rysów twarzy. Można je nakładać na całą twarz, a nie tylko na policzki.

Ciekawe artykuły o modzie:

abc-pudrowania

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci

    Użyj koloru – lakiery do paznokci Piękne paznokcie są wizytówką naszych dłoni. Powinniśmy o dbać o nie szczególnie, aby się nie łamały i zawsze wyglądały zachwycająco. Paznokcie powinniśmy pielęgnować razem z dłońmi, stosując specjalnie do tego celu przeznaczone kremy. Jednak dbałość o paznokcie to nie tylko kremy. Do podkreślenia wyrazu paznokci służą lakiery do paznokci.

  • Kosmetyki przeznaczone do higieny jamy ustnej

    Kosmetyki przeznaczone do higieny jamy ustnej

    Kosmetyki przeznaczone do higieny jamy ustnej Śnieżnobiały uśmiech, zwany też hollywoodzkim?- oto pragnienie jednego z nas. Aby jak najdłużej cieszyć się własnym zdrowym uzębieniem niezbędna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Powszechnie wiadomo, iż odpowiednia codzienna pielęgnacja chroni zęby przed próchnicą, tkanki miękkie prze chorobami dziąseł i innymi problemami jamy ustnej. Bezsprzecznie za podstawowy środek przeznaczony