|  | 

Hobby i Rozrywka

ABADDON

Abaddon (Anioł zagłady) to jeden z najważniejszych zespołów w Polsce grających muzykę punk i hard core?powstał w 1982 roku w Bydgoszczy a jego członkami byli: Tomasz ?Perełka? Dorn, Lutek i Benek. Zespół zakwalifikował się trzykrotnie na festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie (wyróżnienie dostał za trzecim razem za zaangażowane w walkę z system teksty i prawie apokaliptycznym, mrocznym brzmieniem? jego praktycznie jedyna płyta pt. ?Wet za wet? została nagrana w 1985 roku w jugosłowiańskiej Lubljanie i wydana po roku przez francuską niezależną firmę New Wave Records; w kraju ujrzała światło dzienne dopiero po ośmiu latach na dodatek w wersji kasety magnetofonowej. Nagrane zostały jeszcze trzy nagrania ?Fala? (1985), ? Jak punk to punk? i ?Kto?(1986). Nagrania pochodziły z koncertu w Jarocinie i sesji nagraniowej w Lubljanie.
Zespół rozwiązał się w 1987 roku. Tomasz Dorn dołączył dwa lata później do grupy Variete a pozostali członkowie grupy Abaddon przestali parać się muzyką.

Ciekawe artykuły o modzie:

abaddon

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek

    Anna Samusiorek Obecnie wiele jest gwiazd które mniej lub bardziej bronią swojego życia prywatnego. Jednak p. Anna Samusiorek do nich nie należy. To co odegrało się jakiś czas temu woła o pomstę do nieba. Na oczach mediów kłóciła się z mężem o córkę. Przerażający jest fakt, że w tej wojnie tak naprawdę ucierpiało niewinne dziecko.

  • Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą!

    Małgorzata Kożuchowska mamą! W ostatnim czasie ogromna liczba gwiazd i gwiazdeczek zdecydowała się na potomstwo. Widać to szczególnie p tak zwanych czerwonych dywanach, gdzie każda z radością prezentuje swoje ciążowe krągłości. Nie od dziś wiadomo, że p. Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat starała się o dziecko, jednak bezskutecznie. Dlatego z chwilą gdy dowiedziała się o